על הנזקים בעולמם של הטבחים – מקרים בהם יש צורך בליווי מקצועי

להיות טבח זה מקצוע מסוכן, מכיוון שטבחים עובדים במהירות עם מכשירים חשמליים, מכשירי חיתוך מסוכנים, חומרים וכלים המצויים בטמפרטורה גבוהה וכיוצא בזה. המאמר יפרט את הנזקים בעולם של הטבחים ומתי צריך ליווי מקצועי.

 

אילו נזקים יש בעבודת הטבחות?

גם הטבחים המנוסים ביותר המנהלים מסעדות שף או מטבחים מוסדיים לא פעם נתקלו בסכנות החבויות להם ולעובדיהם במטבח. במקרה אחד עוזר טבח שפילט דג רעיל או נדקר כהוגן, במקרה אחר עובד שחתך אצבע במקום לחתוך את הבשר ומקרים נוספים כמו, החלקה על שמן שנשפך על הרצפה וגרם לפגיעה בעמוד השדרה או כוויות משמן רותח.

גם כאשר מגיעה סחורה ויש להרים אותה למקום האחסון, היא עלולה להיות כבדה ולהעמיס על הגב או ליפול ממקום גבוה. גם היתקלות בחפצים הגורמים לנזק, הפלת ציוד הפוגע בעובד אחר או נזק מתמשך כתוצאה מפעולות מונוטוניות. הרצון לשרת את הלקוחות, המהירות והלחץ עלולים לגרום לתאונות רבות שהתוצאות שלהן מסוכנות וזאת על אף שעובדים על פי התקן הנדרש.

 

מה הטבח צריך לעשות כשהוא נפגע?

כאשר טבח או העובדים שלו נפגעים כתוצאה מנזק שהתרחש בעבודה, בדרך אליה או בחזרה ממנה זוהי תאונת עבודה לכל דבר שניתן לתבוע מביטוח לאומי ומהביטוחים הפרטיים אם כושר ההשתכרות נפגע ומאבדים את הכושר לעבוד. בנוסף, כאשר מדובר על נזקי גוף כתוצאה מתאונת העבודה, ניתן לתבוע את המעסיק או המנהל בגין רשלנות ובמקרה ומקבלים טיפול רפואי כושל, גם להגיש תביעה על רשלנות רפואית. לשם כך יש לפנות לחוות דעת של מומחים, לגייס עדים ולהצטייד בכל המסמכים הקשורים למקרה. מידע נוסף בנושא ניתן למצוא באתרים כמו https://www.df-law.co.il/עורך-דין-נזקי-גוף/ ואחרים.

על מנת לקבל פיצוי הולם חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בנזקי גוף או בתאונות עבודה ואם יש צורך גם ברשלנות רפואית ולקבל ייעוץ ללא עלות כדי שתדרשו את המגיע לכם. אל תנסו לתבוע לבד בשל העובדה שאינכם מומחים בתחום גם אם אתם צודקים. עורך דין מקצועי יסייע לכם בהגשת התביעה, בייצוג בבית המשפט ובהשגת פיצויים מכל הגורמים הרלוונטיים. ללא ליווי מקצועי מעורך דין בעל ניסיון, תמצאו את עצמיכם עומדים מול מערכת בירוקרטית הרצופה במכשולים.

 

דוגמה לתביעה עם ליווי מקצועי

טבח שהגיש תביעה על שתי תאונות שאירעו במסעדה בה הוא עובד זיכתה אותו בפיצוי של מיליון שקל. התביעה התבססה על תאונה אחת שבה החליק במטבח ונפגע בידו הימנית ותאונה שנייה בה עבר תאונת דרכים ברכב של המעסיק ונחבל בכל חלקי גופו. ישנם מקרים בהם הטבחים נפגעים כתוצאה מתאונת דרכים ומאבדים את היכולת שלהם להשתכר ולפיכך זקוקים לליווי מקצועי של עורך דין לנזקי גוף. לסיכום, בין אם טבח נפגע במטבח או בין אם במקום אחר ונמנעת ממנו היכולת להשתמש בידיו, הוא יכול לתבוע פיצוי.

pexels-pietro-jeng-671956 (1)

מה החוק אומר לגבי החזרי נסיעות – מי מקבל, ועד איזה סכום

כל עובד הנזקק לתחבורה על מנת להגיע מביתו למקום העבודה, זכאי לקבלת החזר נסיעות. זאת, עבור הנסיעות שלו מהבית למקום העבודה מצד אחד, וממקום העבודה בחזרה הביתה מצד שני. עד לרגע שבו הפך כל נושא הנסיעות לממוחשב וניתן לטיפול בקלות, התבקש כל עובד להמציא למעביד מסמכים המאשרים את עצם השימוש שלו בתחבורה הציבורית, על מנת להגיע למקום העבודה וממנו הביתה. נכון להיום, מחושב החזר נסיעות לעובד בהתאם למרחק של מקום המגורים שלו מהעבודה, ולצורך של העובד לבצע החלפת אוטובוס או רכבת בדרך. כיצד מחושב החזר נסיעות לעובד? מהי המגבלה, אם ישנה, על סכומי ההחזר? בהמשך המאמר נעסוק בהחזרי נסיעות, המימד החוקי שלהם וסכום הנסיעות המרבי שכל עובד זכאי לקבל.

 

איך מחושב סכום החזר הנסיעות לעובד

הרפורמה בתחבורה הציבורית, יחד עם הכניסה של כרטיסי חיוב אוטומטיים, גרמה למצב שבו יכול כל אדם לנוע בתוך אזור מסוים, תוך צמצום הוצאות הנסיעה שלו עד למינימום. כך, כל אחד יכול לשלם עבור נסיעה באמצעות כרטיס אוטומטי, ולהחליף אוטובוסים ככל שיידרש בלא כל תוספת, למשך 90 דקות. אבל כל זאת, בתנאי שההחלפה בוצעה בתוך אזור נסיעה כפי שהוגדר על ידי הגופים המתכננים. שיטת החישוב הזאת מאפשרת למעשה לכל עסק לגזור את הוצאות הנסיעה הצפויות ממקום המגורים של העובד ולחשב את החזר ההוצאות כאמור בלא כל צורך לקבל בפועל כרטיסי נסיעה, או לחילופין כרטיס חופשי חודשי מהעובד.

 

אוטובוס

 

 

האם יש מגבלה על החזר הנסיעות

החל מתחילת 2016, החזר נסיעות לעובד מחושב באופן אוטומטי ועומד על סך של 22.6 ₪ ליום, שהם 10.8 ₪ לכל כיוון. עם זאת, למעביד שמורה גם הזכות לחשב את החזר הנסיעה על פי העלות של כרטיס חופשי חודשי, מה שמביא להתאמה נכונה יותר של ההחזר להוצאה הריאלית של העובד. מי שעבד משרה מלאה, יקבל החזר של עלות כרטיס חופשי חודשי. מי שעבד פחות מעשרה ימים, יקבל החזר נסיעות עבור הימים שבהם הגיע בפועל לעבודה. אם בהסכם העבודה נקבע החזר גבוה יותר יהיה זכאי כל עובד, מן הסתם, להחזר על פי ההסכם. בנוסף, אם העובד מתגורר במקום מרוחק והמעסיק הסכים לשלם לו נסיעות, יקבל אותו עובד החזר נסיעות בהתאם לעסקה עם המעביד. ההגבלה, אם כך, חלה על הסכום המינימאלי להחזר, אבל לא מגבילה מעסיק המעוניין לשלם לעובד יותר תמורת הנסיעות.

אם מדובר בעובד המבצע מספר גדול של נסיעות כחלק מהעבודה, ואם המעביד מממן את הנסיעות הללו כחלק מהסכם העבודה, יוכל העובד לקבל בחזרה את הכסף ישירות למשכורת תוך שהמעביד מגלם את תוספת המס הכרוכה בהחזר הנסיעה. לחילופין, יוכל המעביד לממן את הנסיעות באופן ישיר, באמצעות קופה קטנה או באמצעות הסכם עם חברת מוניות או גוף אחר המבצע באופן קבוע את הנסיעות.

כיצד לדעת לאיזה עורך דין צבאי לפנות

במסגרת השירות הצבאי חלק מהחיילים נתקלים בבעיות משפטיות הכוללות מגוון רחב של תחומים ונושאים, בינהם שחרור מהצבא, עריקות, נפקדות או עבירות פלילות אחרות שבוצעו במהלך השירות הצבאי. בעת חקירה או חלילה משפט חשוב לקבל ליווי משפטי מקצועי. על כן נעסוק בשאלה כיצד לדעת לאיזה עורך דין צבאי לפנות.

תפקידיו של עורך הדין הצבאי

תחילה כדאי לשים לב כי תפקידו של עורך הדין הצבאי אינו שונה באופן משמעותי מתפקידו של עורך הדין הפלילי. אולם, ישנם הבדלים משמעותיים באופן התפקוד שלו מכיוון שבצבא מערכת חוקים שונה ונפרדת ממערכת החוקים האזרחית הרגילה.

ההבדלים הללו באים לידי ביטוי הן בסוגי העבירות שחלקן בלעדיות למערכת השיפוט הצבאית והן בחוקי העונשין הצבאיים ששונים מחוקי העונשין האזרחיים.

כיצד לדעת לאיזה עורך דין צבאי לפנות

ישנם מספר פרמטרים אותם צריך לקחת בחשבון:

סוג העבירה – כמו במערכת המשפט האזרחית כך גם במערכת המשפט הצבאית קיימים סוגים שונים של עבירות הדורשות מומחיות שונה. חייל החשוד בביצוע עבירה פלילית במסגרת שירותו צריך לפנות לעורך דין צבאי שמתמחה בצורה טובה יותר בתחום בו מואשם. כמו כן, גם חייל המעוניין להפסיק את שירותו בצבא צריך למצוא עורך דין בעל הבנה וידע בנושא.

נסיוןמשרד עו"ד מירי גיבש למשל מציג ניסיון עשיר. גם בתחום המשפט הצבאי כמו בתחומים רבים אחרים לנסיון יש חשיבות כבדת משקל בעת בחירת עורך הדין. לעורך דין בעל נסיון רב יותר יש מומחיות רבה יותר ולכן קיים סיכוי גבוהה שיוכל לסייע בצורה מקצועית ואיכותית ביחס לעורך דין חסר נסיון מספק.

התאמה אישית – התאמה אישית בין הלקוח לבין עורך הדין המייצג אותו גם היא חשובה, בניית אמון בין עורך הדין והלקוח תורמת באופן משמעותי לאיכות הייצוג המשפטי.

שירות בפרקליטות הצבאית – לעורכי דין יוצאי הפרקליטות הצבאית יש יתרון למול עורכי דין אחרים כיוון שהם מגיעים מתוך המערכת ומכירים את הנפשות הפועלות, את שיטות העבודה וכן לעיתים הם בעלי קשרים שביכולתם להקל על הנאשם או הנחקר.

המלצות – אל תתביישו לבקש מעורך הדין אליו פניתם המלצות מלקוחות קודמים, עורך דין טוב ובטוח בעצמו יישמח לתת לכם לשוחח עם לקוחות שלו, בהסכמתם כמובן. קבלת חוות דעת מלקוחות עבר של עורך הדין לבטח תסייע בהשקטת התהיות שלכם בנוגע לעורך הדין אליו פניתם.

כל מי שנחקר במשטרה הצבאית או בפרקליטות הצבאית מבין את החשיבות בסיוע עורך בין במהלך התהליך הלא פשוט הזה. עורך דין צבאי טוב אשר מבין את רזי המקצוע ואת מערכת החוקים הצבאית על בוריה ייסע רבות לנאשם. השאלה כיצד לדעת לאיזה עורך דין צבאי לפנות עולה בקרב חיילים רבים שנאלצים בעל כורחם להגיע לחקירה או לעמוד למשפט. העצות לעיל יכולות להקל על הבחירה ולסייע בהליך קבלת ההחלטות.

מעוניינים להמשיך לקרוא בנואש – מה עושה עורך דין מקרקעין ומדוע אתם זקוקים לשירותיו? לחצו כאן.

כיצד מומלץ לתבוע קבלן שהפר חוזה

לקנות דירה מקבלן זה אומנם חלום של הרבה אנשים, אך מצד שני, כולנו יודעים שלא כל הקבלנים אמינים ורציניים. קרה לכם שהקבלן הפר חוזה? אתם מתלבטים מה תוכלו לעשות בנידון? אם כך, כדאי שתדעו שתמיד יש לכם אפשרות לתבוע אותו, ובהחלט כדאי לחשוב איך אתם עושים זאת ובעזרת מי.

קבלן ראשי

בחרו עורך דין מקצועי לליווי משפטי מוצלח

זה לא משנה איזה סעיף בדיוק של החוזה הפר הקבלן וזה גם לא משנה האם מדובר על אחד מאותם פרויקטים בראשון לציון או על פרויקטים בערים אחרות. מה שבטוח זה שאם הקבלן לא עמד חוזה ובכל ההבטחות שלו, לא כדאי לדחות את התגובה שלכם לעניין. זה אומר שכדאי יהיה להתחיל לחפש כמה שיותר מהר עורך דין מקצועי שיעזור לכם, כי איזה טעם יש לדחות את הדברים? מה שכן, חשוב לדעת שלא כל עורכי הדין מכירים את התחום הזה מספיק לעומק ולכן, אם אתם רוצים לתבוע קבלן ולהגדיל את הסיכויים שלכם לזכות בתביעה, בחרו עו"ד מתאים.

כך תבחרו את עוה"ד הנכון לטיפול בתביעה

אתם מתלבטים באיזה עו"ד לבחור? לא כל עורכי הדין נראים לכם מתאימים ושמעתם גם על עורכי דין שלא באמת עשו עבודה מספיק טובה? אם כך, אין ספק שאתם צריכים לבדוק בשבע עיניים בידי מי אתם מפקידים את העניין שלכם ואת הטיפול המקצועי בתביעה. עורך דין מקצועי הוא אדם שלא רק למד משפטים במכללה כזו או אחרת בישראל, אלא הוא בעיקר אדם שצבר ניסיון והצלחות בעברו המקצועי. אם, לדוגמא, תבחרו לכם עורך דין שלא טיפל מעולם בתביעה נגד קבלן, עלול להיות שהוא לא באמת יידע איך לעזור לכם. לכן יש טעם לברר את הסוגיה הזאת לעומק ולראות שאתם בוחרים עו"ד עם ניסיון רב בתחום הספציפי הזה.

האם לתבוע קבלן שהפר חוזה זו הוצאה כלכלית גדולה?

כמובן שגם העניין הכלכלי סביב התביעה מטריד אתכם, כי מי מאיתנו יכול לצאת למאבק משפטי כזה ולא להתייחס גם לעלויות? ממש כפי שכל אחת מאותן מוניות לשדה התעופה בן גוריון גובות מחירים אחרים, כך קורה גם עם עורכי הדין בישראל. אתם תוהים מה זה אומר מבחינתכם? פשוט מאוד: שלא כדאי לבחור את עוה"ד שלכם לפני שאתם מבינים כמה זה יכול לעלות. יש משמעות למחירים ולעלויות, מה שמסביר מדוע כדאי יהיה לפנות אל יותר מעורך דין אחד. זה נכון שאתם צריכים לבחור בעו"ד מקצועי ובעל מוניטין, אך לא תמיד זה חייב להיות מתורגם לכסף. במילים אחרות: אם תוכלו לעשות השוואת מחירים בין העלויות אצל כמה עורכי דין שונים, זה בהחלט כדאי. אומנם רצוי לתבוע את הקבלן וכדאי לעשות זאת כמו שצריך, אך בימינו זה לא הליך משפטי שחייב להיות מאוד יקר.

לעוד מידע היכנסו לאתר: http://www.reef-real-estate.com

 

INFLUENCE THE COURSE OF THINGS

With 150 years of history, the Saint-François Bar is one of the oldest associations of lawyers in Quebec. Active and innovative since its earliest beginnings – one owes it in particular the report opposing the compulsory mediation in family matter -, the circle of professionals of the law still refuses today to remain coi. " The debates going and gets involved ," joked proudly Bâtonnièrepresent, e  Danielle Houle .

No question, therefore, to watch the train pass. " When I see what is happening elsewhere in the province: the judges who miss, the unacceptable delays with which people are taken, I see how much we are pampered in our section, and it gives me even more the taste to work for things to change. "

The batoniere of Saint-François, Danielle Houle 
The batoniere of Saint-François, Danielle Houle

The section of Saint-François does indeed look good in terms of judicial functioning. With 10 justices in the Court of Québec and six judges in the Superior Court, plus two supernumerary judges, the section manages to succeed. " The Sherbrooke courthouse works very well. of court time, the time of hearing is not ideal, of course, but it does not have anything to do with what can be lived elsewhere in the province ", notes the representative of the lawyers of Saint-François.

Even the sharing judges in place with sections of Arthabaska and Bedford, in particular, does not seem to cause serious problems, the M words e  Houle. " I know that sharing judges disgusts a lot of lawyers who practice elsewhere, but sincerely, in our section, the thing is pretty good.It must be said that we have a very good chance to have resident judges. Listening to the stories my colleagues tell me, I see that it changes everything. "

Waiting list

A shadow on the board? The long wait times that persist in civil law. " For a long-term civil case in the Superior Court, waiting times can easily be three or four years, which is obviously unacceptable, we have been lobbying politically and we hope to obtain the confirmation of a judge's position. We have every reason to believe that it is coming, and we have already been loaned a judge from Montreal to try to alleviate the problem, "says the bartender.

Keep an eye

If things are going relatively well, the representatives of Saint-François remain however on their guard. In fact, in order to avoid minor problems, the section relies on various watch committees. " We have a family room committee, another that deals with civil affairs, one for the Youth Chamber and one for criminal and penal matters," says Danielle Houle.For each of these areas, specialist lawyers have agreed to sit on a voluntary basis. They see good management with the coordinating judges. They work to improve things and find solutions when even small irritants occur in one area or the other. It helps to ensure the quality of the services offered to litigants. And it works, because, so far, we have a good ear among the coordinating judges. "

Have a voice

Not only do the members of the various committees take an interest in the local functioning of the judicial system, but they also pay particular attention to the legislation adopted by both levels of government. The analyzes carried out are used to feed the consultations conducted by the Barreau du Québec. "When the Law Society asks us about our position or our reactions to this or that bill, we are ready, we have an opinion and we can influence the debate," says the bâtonnière.

Take his place at the Barreau du Québec

Better still, the representative of Saint-François lawyers does not hide the fact that she strongly encourages the participation of lawyers from her territory to the various bodies of the Barreau du Québec. "We are present in different committees, and I think it's very important, if we want things to change, we can not stand idly by, we have to be active, it's a tradition in our section. , to take part in the debate, and I am glad to see it continue. "

According to Danielle Houle, the issue of continuing education and judicial fees are the two most important issues of the day. The issues she intends to follow closely.In the context of the commitment so valued is the desire, stronger than anything, to see the lawyers " perform " and represent their profession worthily. To support the professional development of its members, the section places a great deal of emphasis on continuing education. Each year, a large number of courses are offered on the territory. " Since always , explains Danielle Houle,we have strived for excellence in our lawyers. We want lawyers who serve their clients well, who are proud of their work, who want to improve and go further. It serves everyone, starting with the litigants. "

THE AIMS OF THE NEW PRESIDENT OF THE CSJ BROADEN THE SENSE OF ACCESS TO JUSTICE

We should be interested, as a modern society of law, in thinking about access to justice in its broader concept, which includes access to the justice system ."

The e President of the Legal Services Board (LSB), M e  Denis Roy , intends to place his five-year term under the sign of a concept of access to justice that goes beyond the strict framework of system access judicial. In an interview with Journal du Barreau, M e  Roy said his views on the subject.

Knowledge as a quasi-panacea

Just as relevant information to promote healthy eating and lifestyle can reduce the number of hospital visits, it is believed, he argues, that better knowledge of laws, rights and responsibilities would make people less likely to access the justice system.

 M <sup> e </ sup> Denis Roy, Chair of the Commission des services juridiques
e  Denis Roy, President of the Legal Services Commission

For this purpose, the president wishes to put the expertise of the legal aid network at the service of this problem. The implementation of such a conception, based on information and education work, would probably have consequences, he foresees, a reduction of the pressure on the judicial system, in addition to generating savings in terms of costs.

Motus on the eligibility thresholds

The Commission des services juridiques did not submit a brief to the working group to study the operation of the legal aid system. However, to feed into the work of this committee, chaired by the Member for Marguerite D'Youville, M e  Pierre Moreau , the Justice Department has regularly appealed to the agency for information and statistics, among other resources .

Called in interviews to clarify its views on the debate concerning the eligibility thresholds for legal aid, M e  Roy agreed that it should review these rising. In the legal community, he pointed out, the consensus is clear on this point.

But Denis Roy did not want to comment on the details, for example, whether the increase in the thresholds should be uniform, or targeted for certain groups in particular.

Once the report made public by the Minister of Justice, M e  Roy will make public his comments if seeking it, he said.

Become known

In addition to the vision of access to justice that he wishes to put forward, the President's other priorities are to maintain and increase the quality of services offered to clients and partners in private practice. improve the public's knowledge of the network and the legal aid system. In addition, he indicated that he favored the creation of alliances, particularly with the Barreau du Québec, with which, he observes, the Commission shares many objectives.

Special projects

Parallel to pursuing these goals, the organization M e  Roy will continue over the next few years to invest in the realization of a number of special projects involving young offenders, indigenous and people experiencing mental health problems.

JEAN-PICTET COMPETITION 2005 TO RADIATE INTERNATIONAL HUMANITARIAN LAW

The students Kings Bar School, central Quebec, will participate in April, the Jean-Pictet Competition in Collonges-la-Rouge, near Nimes, France.

 

Vincent de l'Etoile, Marie-Helene Dufour, Philippe Vaillancourt 
Vincent de l'Etoile, Marie-Helene Dufour, Philippe Vaillancourt

Vincent de l'Étoile, Marie-Hélène Dufour and Philippe Vaillancourt form one of the 18 French-speaking teams selected for this competition, which focuses on learning international humanitarian law through role-plays. (To these French-speaking teams of the 2005 edition are added 30 English-speaking teams from all over the world.)

Too general

The three students, accustomed to the moot court competitions, become familiar with international humanitarian law through numerous readings before facing their rivals in April.

This is a subject that we do not have the opportunity to be introduced to the baccalaureate, explains Vincent de l'Étoile.We have a course of international law which is very general.It touches all the aspects, as much the war than the more commercial aspects . "

Although Canada is not affected by conflicts on its soil, the Pictéistes de Québec say they are concerned by this aspect of the law that is valued by the Jean-Pictet Competition.

On the road to emulation

The event, which has existed since 1989, was named in honor of Jean Pictet, Doctor of Laws at the University of Geneva . The latter has worked in the International Committee of the Red Cross and is the author of the Commentaries on the Geneva Conventions and their Additional Protocols.

Wanted boost

Vincent de l'Etoile and Philippe Vaillancourt move towards business law. As for Marie-Hélène Dufour, she wants to focus her practice on administrative law. These three " bearers of words " are seeking financial support for their mission.