חיפוש

9 בדיקות שאסור לשכוח לעשות בבדיקת דירה חדשה מקבלן

עומדים לרכוש דירה חדשה מקבלן? למרות שמדובר בדירה חדשה, עדיין עשויים להתגלות בה פגמים וליקויים משמעותיים, שיפגעו בסופו של דבר באיכות החיים שלכם. בדיקת דירה חדשה מקבלן תאפשר לכם לברר שהכול תקין ושאין בעיות בדירה החדשה שלכם. הנה 9 בדיקות שאסור לשכוח לעשות בבדיקת דירה חדשה מקבלן.

 

בדיקת מערכת המים

בדיקת מערכת המים היא חלק אחד מתוך בדק בית לדירה חדשה מקבלן. מערכת המים היא אחת המערכות החשובות ביותר בדירה שלנו. היא מאפשרת למים לזרום בצורה תקינה דרך הצינורות והברזים. מקלחת, הדחת כלים, שטיפת ידיים ועשיית צרכים לא אפשריים ללא מערכת מים תקינה.

בדיקת דירה חדשה

בדיקת מערכת החשמל

בכל בית ישנם כמה מוצרי חשמל טריוויאליים וחיוניים למחייה תקינה – מקרר, מקפיא, מזגן, מיקרוגל, גופי תאורה, תנור ועוד. כדי שכל אלו יעבדו, יש לבדוק שמערכת החשמל תקינה ועובדת ללא ליקויים.

 

בדיקת אטימות

כאשר קירות או רצפות אינן אטימות, כל זרימת מים עשויה להוביל לנזקים משמעותיים, בטווחי הזמן השונים. לכן, יש לבדוק לפני קבלת הדירה מהקבלן שלא עשויות להיווצר בעיות רטיבות עקב אטימות לקויה.

 

בדיקת ריצוף

אולי יפתיע אתכם לשמוע, אבל הריצוף שלכם עשוי להיות גם לקוי, אפילו בדירה חדשה. אם הריצוף שלכם הונח בצורה לא נכונה למשל, הדבר יכול לסכן אתכם או אפילו רק לפגוע באסתטיקה של הבית.

 

בדיקת ליקויים בשלד

השלד של הדירה מתייחסת לרוב לקירות שלה, לרצפה ולתקרה. שלד זה מהווה את הבסיס לבית, שכן זהו החלל בו אתם הולכים לגור. בבדיקה לפני קבלת הדירה מקבלן השלד הזה ייבדק, על מנת שלא יתגלו סדקים מפתיעים למשל.

בדיקת דירה חדשה

בדיקת התוכניות האדריכליות

לכל דירה יש תוכנית אדריכלית מסוימת. לפי החוק, מה שרשום בתוכנית האדריכלית צריך להופיע בסופו של דבר בדירה עצמה. במהלך בדיקת דירה חדשה מקבלן, תיבדק אותה תוכנית אדריכלית. הבודק יברר שכל מה שאתם אמורים לקבל נמצא בדירה.

 

בדיקת דוד שמש

גם דודי השמש נבדקים במהלך בדיקת דירה חדשה מקבלן. באמצעות דוד השמש, ניתן לחמם מים בצורה פשוטה ונוחה. דוד שמש לא תקין יוביל לכך שלא תוכלו להתקלח במים חמים.

 

בדיקת ממ"ד

בין אם אתם גרים בדרום, בצפון או במרכז, כיום בכל דירה חדשה חייב להימצא ממ"ד. כבר כמעט ואין אזורים בישראל שמוגנים מפני האיום הרקטי, ולכן חשוב לברר שהממ"ד תקין. בממ"ד תקין צריכים להיות חלונות מיוחדים ודלת שמאפשרת סגירה ושהות בטוחה.

 

בדיקת חצר

רכשתם דירה מקבלן עם חצר? שימו לב שגם את החצר תצטרכו לבדוק. חצר היא שטח גדול יחסית שצמוד לבית שלכם. ליקויים ופגמים בחצר עשויים להיות מסובכים יותר לתיקון, כך שמוטב לגלות אותם בהקדם.

בדיקת דירה חדשה

אולי יעניין אותך