חיפוש

5 סיבות לבנות אי במטבח

בעשור האחרון אי במטבח הפך ללהיט יותר ויותר. אם בעבר חשבו כי אי במטבח מהווה מטרד ומחסום פיזי בחלל המטבח, הרי שכיום הוא הפך לנפוץ יותר ויותר וכבר היום ניתן לראות כי לא מעצבים מטבחים חדשים ללא אי מרכזי. קשה לוותר עליו, גם אן מדובר באי צדדי וקטן שמספק מקום לשני אנשים בלבד. כאן ריכזנו עבורכם את הסיבות לבניית אי במטבח. כי לא לחינם בהיית אי במטבח הפכה לפופולרית כל כך.

 

אי במטבח מוסיפים לעיצוב המטבח

כיום ניתן למצוא מגוון מטבחים מעוצבים בסגנונות שונים. נוכחות של אי במטבח מהווה אלמנט עיצובי המדרש את עיצוב המטבח למטבח יוקרתי ומזמין. היום כבר ניתן לראות כי הוספת אי למטבח נותנת את השואו הראשוני. אין מה לעשות, רושם ראשוני קובע.

אי למטבח

אי במטבח = שטח עבודה נוסף

במטבחים רבים חסר שטחי עבודה נוחים לעבודה עם בצקים המצריכים רידוד ועבודה ממושכת. עמידה לצד השיש היא מאתגרת יותר ועבודה ליד שולחן פינת האוכל גם היא פחות נעימה. כאשר קיים אי במטבח, העבודה נוחה יותר. ניתן לעבוד בעמידה וישיבה לסירוגין, מבלי שהגב יאלץ להתכופף עם כל רידוד. בנוסף לכך, מדובר בשטח עבודה גדול ונוח לעומת שאר שטחי השיש.

 

אי במטבח משמש כפינת אוכל

במקום לשנע את האוכל עד לשולחן האוכל, ניתן למקם אי במטבח ולשבת סביבו לארוחות המשפחתיות. להושיב ילדים על כיסאות בר מתאימות ובטיחותיות וליהנות מכל העולמות. ניתן לעצב אי במטבח אשר בצידו נמצאות הכיריים לבישול וכך גם ההגשה קלה ובטיחותית יותר.

 

אי במטבח מרחיב את מקומות האחסון

אחרי שתוסיפו אי במטבח תגלו כמה מקומות אחסון נוספים קיבלתם. פתאום יש יותר מקום על השיש, כאשר רוצים לעשות סדר יש היכן להניח את הדברים. קל יותר לסדר את המטבח ולשמור על הסדר הקיים כאשר יש אי במטבח…

אי למטבח

אי במטבח משביח את ערך הנכס

דירה שיש בה מטבח מעוצב ובמרכזו אי יוקרתי, יקבל הערכת שמאי יקרה בהתאם לשווי דירה בעלת מטבח יוקרתי ומעוצב. לפעמים כדאי להשקיע בהשבחת הנכס וליהנות מרוווחים גבוהים לאחר מכן.

 

מי צריך אי במטבח?

כל עקרת בית שאוהבת מטבח פרקטי ויעיל, תהנה עם אי במטבחה. לא לכל מטבח יהיה ניתן להוסיף אי מהסיבה שאי, קטן ככל שיהיה, צורך מקום. למרות זאת פעמים רבות לקוחות לא מוותרים ומציבים אי קטן למרות גודל המטבח הגבולי. כי קשה לוותר על היתרונות הנלווים לאי במטבח.

 

לסיכום

קיימות סיבות רבות להצבת אי במטבח כפי שסיכמנו כאן. לפני שאתם בוחרים אי למטבח שלכם, כדאי שתתרשמו מקטלוגים מעודכנים של מטבחים להקלה על בחירת העיצוב המתאים. מגוון הסגנונות רחב וכדי להגיע לנוסחה המתאימה, חייבים לדעת לקבל החלטה. בהצלחה בבחירה.

אי למטבח

אולי יעניין אותך