חיפוש

5 מצבים בהם כדאי שתפנה לעו"ד תעבורה

עבירות תעבורה ותאונות דרכים הן חלק בלתי נפרד מחיינו. רבים נקלעים למצבים משפטיים מורכבים בתחום התעבורה, החל מקבלת דו"חות חניה ומהירות ועד למעורבות בתאונות דרכים. במקרים אלו, פנייה לעורך דין מומחה בתחום יכולה לסייע רבות ולחסוך לכם זמן, כסף ועוגמת נפש. במאמר זה נסקור 5 מצבים נפוצים בהם כדאי להיוועץ בעורך דין תעבורה מנוסה.

 

1 – קבלת דו"ח תעבורה

אם נכתב לך דו"ח תעבורה על עבירה שבוצעה, לא צריך למהר לשלם את הקנס או להודות באשמה. מומלץ לפנות תחילה לייעוץ משפטי אצל עורך דין תעבורה. ייתכן שניתן יהיה לבטל את הדו"ח מסיבות טכניות כגון פגמים בדו"ח או חוסר ראיות מספקות לכן כדאי להגיש כתב ערעור על דוח תנועה. עורך הדין יכול גם לסייע להפחית את גובה הקנס או מספר נקודות התעבורה שייגרעו מרישיונך. במקרים מסוימים, ניתן אף לבטל לחלוטין דו"חות בעייתיים.

1 - קבלת דוח תעבורה

2 – מעורבות בתאונת דרכים

מי שהיה מעורב בתאונת דרכים כנהג, גם אם נראה שהוא אשם להתרחשותה, כדאי לו להתייעץ עם עורך דין תעבורה. ייתכן שהאשמה אינה חד משמעית וניתן יהיה להקל באחריות המשפטית לתאונה. עורך הדין יכול לסייע במו"מ עם חברת הביטוח לגבי תשלום פיצויים הוגן יותר. יש לזכור שלעיתים הנהג השני אף הוא אשם במידה מסוימת.

 

3 – שלילת רישיון הנהיגה

אם המשטרה הודיעה לך על שלילת רישיון הנהיגה, פנה מיד לעורך דין תעבורה. במקרים מסוימים ניתן לערער על ההחלטה ולמנוע את שלילת הרישיון או לפחות לצמצם את משך השלילה. שלילת רישיון יכולה לפגוע קשות בפרנסה ובאיכות החיים, לכן חשוב לנסות ולמנוע אותה.

 

4 – עבירות חוזרות ונשנות

מי שנתפס עובר אותה עבירת תעבורה יותר מפעם אחת, העונש יהיה חמור יותר. לדוגמה, מי שנתפס משתמש בטלפון נייד תוך כדי נהיגה בפעם השלישית עלול להישלל רישיון הנהיגה שלו. עורך דין מנוסה יכול לסייע להקל בעונש על ידי טיעונים משפטיים מתאימים.

4 - עבירות חוזרות ונשנות

5 – עבירות תעבורה חמורות

אם חלילה הואשמת בעבירות תעבורה חמורות כגון גרימת מוות ברשלנות, נהיגה בשכרות או נהיגה פוחזת, יש להיוועץ בעורך דין פלילי מקצועי. עבירות אלה עלולות להוביל לשלילת רישיון לתקופה ארוכה מאוד או אף למאסר בפועל. עורך דין איכותי ינסה למזער ככל האפשר את העונש.

 

נהיגה ללא ביטוח או רישיון

נהיגה ללא ביטוח או רישיון תקף היא עבירה פלילית שעונשה עד 3 חודשי מאסר. עורך דין מנוסה יוכל לסייע להימנע מעונש מאסר, או לכל הפחות להמירו בעבודות שירות. כמו כן, יוכל לייצג את הנאשם מול חברת הביטוח ולמזער נזקים כספיים.

 

חיוניותו של עורך דין

מי שנקלע לבעיה משפטית הקשורה לתחום התעבורה, רצוי שיפנה לייעוץ מקצועי אצל עורך דין מומחה בתחום. לא מומלץ להסתפק בייעוץ חפוז של חבר או קרוב משפחה. עורך הדין יבחן לעומק את נסיבות המקרה, ילמד את התיק לפרטיו ויגבש אסטרטגיה משפטית הולמת. כך, ייתכן שיוכל לחסוך עונשים כבדים ולשמור על רישיון הנהיגה של הנאשם. השקעה בייעוץ משפטי מקצועי היא הכרחית כאשר אתה מעורב בהליך פלילי.

5 מצבים בהם כדאי שתפנה לעוד תעבורה

אולי יעניין אותך

למה צריך לשפר את ציון ה-BDI
למה צריך לשפר את ציון ה-BDI?

דירוג האשראי (BDI) שלנו הוא למעשה "ציון" המאפשר לבנקים, חברות אשראי וגופים נוספים לבחון את יכולת החזרת ההלוואות והאמינות הפיננסית שלנו. BDI שלילי או חלש

קראו עוד »
זיהוי כפל ביטוחים
ליווי בזיהוי ביטוחים כפולים

ביטוחים כפולים מהווים תופעה נפוצה הגורמת לתשלום מיותר עבור כיסוי ביטוחי זהה. זיהוי ביטוחים כפולים וביטולם עשוי לחסוך לכם סכומים משמעותיים לאורך זמן. המאמר יפרט

קראו עוד »