חיפוש

5 טיפים לפני לקיחת משכנתא

לקיחת משכנתא היא כנראה האירוע הכלכלי הגדול ביותר בחיינו – מדובר בסכומים גבוהים, שאנשים לוקחים על מנת לאפשר לעצמם לרכוש דירה משל עצמם. בישראל מחירי הדירות הם מהגבוהים בשוק ביחס למדינות מערביות, ובהתאם לכך גם סכום המשכנתא יהיה גבוה יותר ויידרש זמן רב יותר על מנת להחזיר אותה. ריכזנו בשבילכם מספר טיפים שיש לבדוק לפני לקיחת משכנתא, על מנת שתוכלו לצלוח את התהליך בשלום!

 

בדיקה מעמיקה על ההון שלכם ואפשרות ההחזר

לפני שבכלל חושבים לקחת משכנתא, אתם צריכים לדעת בדיוק מהו ההון שעומד לרשותכם – וכתוצאה מכך גם איזו דירה אתם יכולים לקנות. חשוב להתאים את הדירה הרצויה ואת גובה המשכנתא להון שיש לכם בפועל, ולא להתפתות לקנות דירה שאולי נראית לכם יותר טובה ומתאימה לכם יותר – אך לא תהיה לכם את האפשרות לשלם עליה ולהחזיר את סכום המשכנתא מדי חודש.

 

לקיחת משכנתא בעלת תשלום חודשי יחסית נמוך

כאמור, חשוב להתאים את סכום המשכנתא ליכולתכם הכלכלית להחזיר אותה. אם אתם יודעים שאין לכם אפשרות להקציב מדי חודש סכום גבוה להחזר המשכנתא, תשתדלו לקחת משכנתא בעלת תנאים גמישים ונוחים יותר, ובעלת תשלום חודשי יחסית נמוך.

 

לוודא כי המשכנתא לא פוגעת באיכות החיים שלכם

זוהי נקודה חשובה, שמתקשרת גם לנקודות הקודמות אותן הזכרנו. אין טעם להשתעבד להחזרי משכנתא גבוהים שנמצאים מעבר ליכולתכם הכלכלית, ולצמצם לשם כך בצורה משמעותית את איכות החיים שלכם.

על משכנתא לרוב משלמים לאורך שנים רבות, מדי חודש בחודשו. תסמכו עלינו כשאנחנו אומרים שלא הייתם רוצים לחיות בדוחק למשך כל השנים הקרובות, רק כדי שבסוף תוכלו לקנות בית גדול ומפואר. במקום זאת, תוכלו לבחור בית צנוע יותר ומשכנתא נמוכה יותר, וכך גם לא לפגוע באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית לאורך שנים הקרובות.

 

דחיית תשלומים בעת הצורך

אין לדעת מה צופן לנו העתיד. ייתכן שיהיו שינויים במקום העבודה שלנו, נפוטר מהעבודה או נאלץ להתפטר (או לצאת לחל"ת), יהיו תקופות ללא הכנסה או מקרים אחרים ולא רצויים. על מנת להיערך לכל תרחיש שהוא, מומלץ לקחת משכנתא בעלת תנאים גמישים ואפשרות לדחות את התשלום החודשי במידת הצורך.

 

החזרי מס על לקיחת משכנתא

אל תשלום המשכנתא מתלווים תשלומים נוספים, בצורת ביטוח משכנתא. כאשר אתם משלמים ביטוח משכנתא, חלק מתשלום זה עשוי להפחית את ההכנסה שלכם שחייבת במס.

במידה ורשויות המס לא עודכנו על כך שלקחתם משכנתא ואתם משלמים עליה ביטוח, תשלום מס ההכנסה שתשלמו יהיה גבוה ממה שאתם אמורים לשלם. לפיכך, יגיע לכם החזר מס. את כל הפרטים המלאים עבור מה שמגיע לכם כחלק מהחזרי מס אלו, תוכלו למצוא באתר "הגנה" – שם תוכלו גם לבדוק בעצמכם האם אתם זכאים להחזרי מס!

 

 

משכנתא

 

אולי יעניין אותך

למה צריך לשפר את ציון ה-BDI
למה צריך לשפר את ציון ה-BDI?

דירוג האשראי (BDI) שלנו הוא למעשה "ציון" המאפשר לבנקים, חברות אשראי וגופים נוספים לבחון את יכולת החזרת ההלוואות והאמינות הפיננסית שלנו. BDI שלילי או חלש

קראו עוד »
זיהוי כפל ביטוחים
ליווי בזיהוי ביטוחים כפולים

ביטוחים כפולים מהווים תופעה נפוצה הגורמת לתשלום מיותר עבור כיסוי ביטוחי זהה. זיהוי ביטוחים כפולים וביטולם עשוי לחסוך לכם סכומים משמעותיים לאורך זמן. המאמר יפרט

קראו עוד »