חיפוש

איך הוא עושה את זה? 4 טריקים של קוסמים

הייתם במופע קסמים כלשהו? בין אם זה היה ביום הולדת, אירוע מהעבודה, יריד רחוב או הפנינג, בוודאי מצאתם את עצמכם מגרדים בראש ותוהים לעצמכם, "איך הוא עושה את זה?", מבלי לדעת את התשובה. הטריקים של הקוסמים נחשבים למגוונים ומסקרנים, אך מאחורי כל טריק, מורכב ככל שיהיה, יש הסבר שהופך אותו לפתע להגיוני ביותר. בחרנו להסביר על ארבעה מהם, במאמר הבא.

 

טריקים של קוסמים

קוסמים הם בהחלט בעלי מקצוע שדוגלים באלמנט המסתורין. הקסמים של הקוסמים יכולים להכיל חפצים שונים, סייענים ואפילו אנשים שעליהם מתבצע הקסם, לפעמים מבלי שהם מודעים לכך. מאחורי כל קסם, כמובן, אין כישוף או לחש ובטח שלא שיקוי נוזלי, אלא טריקים הכוללים זריזות ידיים והסתרה של אמצעים שונים.

קסם, מורכב ככל שיהיה, מצריך תכנון מקדים. קוסם לא יכול ככה סתם להעלים מטבע או לבצע טריק עם קלפי משחק. הוא יצטרך לתכנן את סדר הפעולות שלו ולהבין מה הוא עושה בכל שלב, מההתחלה, בה הוא מציג לקהל את הקסם שהוא יבצע ואת האביזרים בהם ישתמש, ועד הסוף, בו הקסם יתרחש. ניתן לקרוא עוד בקישור קוסם בצפון על עולם הקוסמות.

 

ישיבה על האוויר

ישיבה על האוויר היא אחד הקסמים המוכרים ביותר של קוסמים. הקוסם מתיישב או שוכב על האוויר, מבלי שיש מתחתיו אמצעי פיזי שיכול להחזיק אותו. אנשים כל כך מופתעים מהמראה הלא אנושי הזה, שהם נוגעים להעביר את הידיים שלהם בסביבת הקוסם, כדי לראות שהוא לא מוחזק על ידי חוטים דקים ושקופים.

הטריק של הקסם הזה, שמבוצע ברחובות או בבמות מוכנות מראש, הוא די פשוט. הקוסם עוטה על עצמו לבוש עבה או רחב יחסית ומתיישב ליד פריט שאינו מחשיד, כמו ברז כיבוי. אלא שברז הכיבוי הוא חלק מהתצוגה ואינו ברז כיבוי אמיתי. אל ברז הכיבוי מותקן מתקן דמוי כיסא למשל, עליו יכול להתיישב הקוסם, תוך כדי שהוא מסתיר את המתקן באמצעות בגדיו.

 

קסמי קלפים

קסמי קלפים נחשבים לפשוטים מאוד, מבחינת הקהל ומבחינת הקוסם. הקוסם לא זקוק לאמצעים מורכבים מצד אחד, והקהל לא זקוק להבנה עמוקה של הקסם. קוסמים מבצעים אין ספור קסמי קלפים, כאשר הביצוע מתרחש באמצעות ספירת קלפים, סימונים על הקלפים וזריזות ידיים.

 

העלמת מטבע

קוסם מכניס מטבע אל תוך אגרוף ולאחר מכן פותח את האגרוף, כשאין זכר למטבע. מראה זה נחשב למוכר במיוחד בעולם הקוסמים. הטריק די פשוט – הקוסם דואג לחבר לאחת מאצבעותיו דבק דו צדדי שיכול להחזיק את המטבע מאחור, בזמן שהוא חושף את כף ידו הפנויה.

 

כובע קוסם

ואיך אפשר שלא לסיים עם אחד מסימני ההיכר של הקוסמים – כובע הקוסמים. קוסמים יכולים להוציא פרטים שונים מהכובע. הם מבצעים זאת באמצעות שולחנות מחוררים ובטנות כפולות שיש לכובע.

טריקים של קוסמים

אולי יעניין אותך