חיפוש

4 דגשים עיקריים לפני שנפגשים עם עורך דין חדלות פרעון

לפני הפגישה עם עורך דין המתמחה בחדלות פירעון כדאי להכין מספר דברים על מנת שהפגישה תהיה כמה שיותר טובה ומוצלחת ותוכל להוביל לפתרון הבעיות ותכנון דרך היציאה מהמצב הכלכלי העגום במהירות הגבוהה ביותר.

מדובר באיש מקצוע שמלבד העובדה שתחום ההתמקצעות המשפטית שלו היא דיני הוצאה לפועל וחדלות פירעון הוא גם מבין בתכנון מיסים ועובד עם אנשי מקצוע נוספים שיכולים לסייע – ככל שנתון בידיהם כל המידע הרלוונטי.

 

הוצאות והכנסות

אחד הדברים שכדאי להכין בדיוק הוא תוכנית המפרטת את ההוצאות וההכנסות של משק הבית. ככל שתהיה תמונה מדויקת של כמה כסף מוצא ונכנס כל חדש מחשבון הבנק המשפחתי ניתן יהיה לדעת כמה חמור המצב ומה ניתן לעשות אתו.

במקביל, ככל שהרשימה מפורטת יותר ניתן לדעת בקלות יחסית מה ניתן להוריד על מנת להקטין את ההוצאות ולחשוב על אפשרויות כיצד ניתן להגדיל את סך ההכנסות של משק הבית על מנת להגדיל את פוטנציאל תשלום החובות.

 

אפיקי התפתחות

באופן דומה להוצאות ולהכנסות – ככל שתגיעו עם אופציות ביד כיצד ניתן להתפתח מקצועית וכלכלית ותיוועצו בעורך הדין המתמחה בחדלות פירעון בתחום זה – כנראה תקבלו עצות נבונות ומושכלות באיזה דרך כדאי לכם ללכת.

בהתאם, ככל שעורך הדין רואה מה האופציות שמונחות לידיכם הוא יכול לראות האם שכחתם או לא חשבתם על דברים אחרים שניתן לעשות, שכן כתוצאה מניסיונו ארוך השנים הוא ראה מצבים דומים רבים של אנשים.

 

מידע על כל החובות

על מנת שעורך הדין יוכל להבין על מה מדובר – מה השאלות המשפטיות ומה הצרות הכלכליות יש להביא פירוטים מדויקים של החובות לנושים השונים.

הפירוטים צריכים לכלול בין היתר מה המצב של תיקי ההוצאה לפועל, כמה מהחובות כן שולמו, מתי, במידה והיו הסדרי תשלומי חובות שונים – מהם וכל היוצא בכך.

מדובר במידע קריטי לעבודתו של עורך הדין המתמחה בחדלות פירעון – שכן ללא המידע הזה לא ניתן להגיש שום דבר לבית המשפט ולא ניתן לדעת כיצד ניתן לבנות תוכנית המסייעת לצאת מהמצב הכלכלי, לעיתים באמצעות צעדים משפטיים פשוטים יחסית שניתן לראות מעיון ראשוני במסמכים. לקבלת ייעוץ מעורך לתהליך חדלות פירעון לחץ כאן.

 

שאלות ותהיות

לעיתים המצב כולל שאלות וסימני שאלה רבים – האם דבר מסוים שעשה נושה הוא חוקי או לא ? האם ניתן לעשות פעולה מסוימת או לא וכולי. משום שחדלות פירעון הוא תהליך שכולל אינטראקציה רבה עם הנושים והמידע שהנושים מספקים לבית המשפט יכול להיות משמעותי מאוד להסדר שיקבע – יש לפעול באופן חכם ומתכונן מראש.

 

סיכום

כאשר ניגשים לפגישה עם עורך דין המתמחה בחדלות פירעון יש להכין מראש מידע על סך כל ההוצאות והכנסות של משק הבית, אפשרויות חסכון ואפיקי התפתחות כלכלית, זאת לצד מידע על כל החובות ושאלות שונות שהצטברו במהלכו.

 

הספרה 4 על הקיר - תמונה להמחשה

אולי יעניין אותך