כמה זמן לוקח שיפוץ חדר אמבטיה ומה התהליך כולל

שיפוץ חדר אמבטיה בבית מגורים הוא אחד מסוגי השיפוצים היותר מסובכים בבית. זאת, לאור העובדה שחדר האמבט הוא אולי המקום החשוב ביותר והשימושי ביותר בבית. אפילו המטבח, שהוא לכאורה המרכז של הבית, איננו בעל חשיבות דומה. אוכל ושתייה אפשר לרכוש ולהביא מבחוץ. אבל חוסר האפשרות להתקלח עלול להיות מעיק וליצור בעיות שמי שאיננו מנוסה בכגון אלה, לא לקח אותן בחשבון. בשורות הבאות נעסוק בשיפוץ האמבטיה, מה כולל שיפוץ כזה וכמה זמן הוא עשוי להימשך.

חדר אמבטיה משופץ

מה כולל שיפוץ בחדר האמבטיה

שיפוץ בחדר האמבטיה עשוי להיות שיפוץ חלקי או מלא. שיפוץ חלקי של חדר האמבטיה יכול לכלול החלפת חרסינות בקירות החלפת ברזים וכן צביעת התקרה ותיקוני טיח בחלקים בקיר שאינם מצופים בחרסינה או בציפוי אחר. שיפוץ לקי יכול לכלול גם החלפת הארונות באמבטיה. לעומת זאת, שיפוץ מלא בחדר האמבט עשוי לשנות מהקצה אל הקצה את המראה ואת האופי של המקום. שיפוץ מלא כולל בתוכו בדרך כלל החלפת כבלי החשמן המובילים לחדר האמבט והחלפת השקעים החשמליים. בנוסף, הוא יכלול טיפול יסודי והחלפת כלל הצנרת המובילה לחדר האמבטיה, ווכן הצנרת המיועדת לסילוק המים אל  צנרת הביוב. אם להשוות את האמבטיה לגוף האנושי, הרי שמדובר בסוג של נטו לב פתוח. שכן גם במהלך השיפוצים רצוי להשאיר אפשרות לשימוש מוגבל בחדר האמבטיה. שיפוץ מלא כולל כמובן את החלפת המרצפות, כאשר הן ממילא נשברות ומוסרות לצורך הטיפול או ההחלפה של הצנרת. בנוסף, מקובל לשנות בעת שיפוץ מהסוג הזה גם את המראה והצבעים בחדר האמבטיה עצמו. החלפת הארונות והמראות בחדר האמבטיה הן השלב האחרון בשיפוצים ומתבצעות הן בשיפוצים חלקיים והן בשיפוצים מלאים (איך לעצב ולשפץ את הבית).

.

 

כמה זמן אורך שיפוץ חדר אמבטיה

אחד המאפיינים של שיפוץ חדר אמבטיה, הוא שאין אפשרות לבצע מספר עבודות במקביל. בנוסף, אין אפשרות להעסיק מספר גדול של אנשים כיוון שמדובר בשטח מצומצם. משמעות הדבר היא שכל אחת מהעבודות חייבת להתבצע בתזמון מדויק עם תום העבודה שקדמה לה. כך למשל, הדבר הראשון שיש לבצע הוא החלפת הצנרת. לפני שהיא תוחלף, לא ניתן להחליף את האמבטיה עצמה, את המרצפות או אפילו את החרסינה על הקירות. זאת, כיוון שלצורך החלפת צנרת מתבצעת בדרך כלל פעולת שבירה של הקירות וכמובן של המרצפות. החלפת הברזים איננה יכולה להקדים את החלפת הכיורים או האמבטיה וכן הלאה. בסיכומו של עניין, כשבאים לחשב את אורך זמן השיפוצים, צריך לחשב את אורך הזמן הכולל של כל אחת מהפעולות ולצרף את כלל התוצאות יחד. בדרך כלל, מדובר בתקופת של עד שבוע ימים, שבה תתבצע עבודה אינטנסיבית בחדר האמבטיה. אורך הזמן תלוי גם בגודל החדר ובכמות האביזרים שהוא כולל. אם בחדר האמבטיה יש גם שירותים, הדבר עשוי להאריך במעט את העבודה. אם יש גם אמבטיה וגם מקלחון, העבודה עלולה להתארך עוד.

למידע נוסף לחץ כאן

 

איך לעצב ולשפץ את הבית

הגעתם למסקנה שהמקום שבו אתם גרים כבר לא נראה טוב כמו בעבר? אתם עייפים מהעיצוב הישן וזקוקים לשינוי? אם כך, ברור מדוע אתם תוהים איך כדאי יהיה לעצב ולשפץ את הבית, והאמת היא, שזו לא משימה קלה. יש אפשרויות רבות ומגוונות בתחום הזה ולכן אנחנו ממליצים לכם תחילה להכין תכנית מסודרת. כלומר, רגע לפני שאתם רצים לרכוש ארונות מעוצבים, לא כדאי שתדעו לכמה ארונות אתם זקוקים או איפה תרצו להעמיד אותם? התשובה היא כמובן כן ולכן חשוב לעשות את הדברים בצורה מסודרת. אחד מהטיפים הכי חושבים שאפשר לתת בימינו בנוגע לכל מה שקשור לעיצוב או לשיפוץ הבית, זה להחליט על התקציב. העניין הוא שעולם השיפוצים והעיצוב הוא עולם אינסופי, וזה אומר שבלי לשים לב אתם עלולים להיכנס להוצאה כלכלית שלא תדעו בסופו של דבר איך להתמודד איתה. לכן, אם אתם יכולים לעבוד עם תקציב מסודר מראש שימנע מכם קשיים כלכליים בעתיד, זה מומלץ בחום.

בחירת צבע

למה כדאי להעסיק מעצב מומחה?

האמת היא שבין אם אתם חושבים לעצב את הבית הקיים, כפי שהוא, ובין אם אתם רוצים לעשות שיפוץ, רצוי שלא תעשו את זה לבד. לא מעט אנשים בטוחים שאם הם מעיינים מידי פעם במגזינים הקשורים לעולם העיצוב זה כבר הופך אותם למעצבים מוכשרים, אך בפועל זה לא כך. עיצוב זה משהו שדורש הרבה מאוד ידע, ניסיון וגם מקצועיות. עובדה היא שלא תמיד כאשר מנסים לעשות עיצוב עצמאי לבית באמת מצליחים לנצל את מלוא הפוטנציאל שלו. לכן חשוב שתדעו שאין תחליף לפניה אל אנשי המקצוע הכי טובים שיש בתחום הזה, וזה נכון בין אם אתם רוצים לעצב ובין אם אתם רוצים לשפץ. למען האמת, אפילו אם עד היום הייתם רגילים לעשות עבודות קטנות של תיקונים בבית לבד, כאשר אתם חושבים על שיפוץ רציני עדיף שתפנו אל הטובים ביותר בתחום.

כך תבחרו את אנשי המקצוע שילוו את הפרויקט שלכם

מתלבטים איך לבחור את המעצב שילווה את הפרויקט שלכם? או שאולי אתם מחפשים היום חברת שיפוצים טובה? אם כך, אנחנו ממליצים שתפעלו בדיוק כפי שהייתם עושים אילו חיפשתם אינסטלטור ביבנה. כלומר, הייתם בוודאי רוצים לדעת דבר או שניים אודות הניסיון שלו, המקצועיות וגם המחירים, וזה בדיוק מה שצריך לברר גם אודות המעצב או השיפוצניקים. בתחומים כאלה אנשי המקצוע ישפיעו בצורה משמעותית ביותר על איך שתיראה התוצאה הסופית ולכן אין כאן מקום לפשרות. מה שכן, אם אתם מתלבטים בין כמה אנשי מקצוע טובים, רצוי מאוד להשקיע וגם לראות בשטח עבודות שהם עשו אצל אחרים. כך ניתן יהיה להתרשם, הלכה למעשה, מהסגנון של המעצב או מביצוע העבודה של השיפוצניקים ואין ספק שזה יעזור לכם לבחור את אנשי המקצוע הנכונים לכם.

מאיזה חומרים עשויים רהיטים?

הרהיטים אשר נמכרים כיום מורכבים לרוב מעץ, וזאת לאור העובדה כי מדובר בחומר עמיד וחזק במיוחד. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי במידה ואתם עומדים לרכוש רהיטים, חשוב לבצע את הרכישה רק מחברה אשר מתמחה בתחום. מדוע? כל הפרטים החשובים – במאמר הבא.

רכישת רהיטים – דגשים חשובים

החומרים מהם עשויים רהיטים כיום הם מגוונים ורבים, כאשר לכל חומר יש את המחיר שלו. למעשה, במידה ואתם מעוניינים כעת לשדרג את הבית או לרכוש ריהוט בעבור הבית החדש, אין כל ספק כי ישנה חשיבות עליונה להתקשרות עם חברה מקצועית לתחום אשר תדע לספק לכם ריהוט מעץ מלא, זאת משום שמדובר בחומר הגלם הטוב ביותר בעבור רהיטים אשר יכול לשרת אתכם למשך שנים רבות. אי אפשר להתעלם מן העובדה כי רכישה של ריהוט היא רכישה משמעותית הן בפן הכספי והן בפן המעשי, ועל כן ההתקשרות עם חברה אשר יש לה ניסיון היא הכרחית. לצערנו, ישנם לא מעט מקרים בהם אזרחים "נופלים בפח" לאור רכישה מחנות אשר מוכרת רהיטים באיכות נמוכה או לא מספקת אותם במועד, ועל מנת להימנע מכך מומלץ לבצע חקר שוק אשר יבטיח כי תקבלו את ההמלצות מחברים, בני משפחה כמו גם גולשים אשר יעניקו לכם מידע אינפורמטיבי בעבור חנויות אשר מתמחות בתחום הרהיטים.

קנייה אינטרנטית

מהם החומרים מהם עשויים רהיטים?

ע"פ המומחים של חברת בול-עץ, החברה המובילה כיום בענף הריהוט בישראל ישנם לא מעט חומרים אשר בהם משתמשים לצורך ייצור רהיטים, כאשר הסוג הפופלרי ביותר הוא כמובן העץ. כיום, ניתן לרכוש מגוון רחב של סוגי רהיטים עשויים מעץ מהגוני, מייפל, בוק, אבוני או ליבנה, כמו גם במגוון רחב של ציפויים כדוגמת פורמייקה, מלמין, פורניר, פולימר או ציפוי אפוקסי. חשוב לזכור כי לכל סוג חומר כזה יש טווח מחירים שונה, כאשר גם בתחום של העץ ניתן לרכוש רהיטים אשר עשויים מעץ אלון אשר נחשב לנוח ביותר מבחינת תחזוקה ועמידות, כמו גם עץ אורן, טיק, איפאה, ארז או אגוז.

רכישה של רהיטים מעץ מלא באמצעות חברת בול עץ – בחירה מנצחת

אם אתם מתכננים לרכוש ריהוט איכותי בעבור הבית שלכם, אין כל ספק כי הבחירה הבטוחה והמשתלמת ביותר היא התקשרות עם חברת בול עץ, אשר מהווה כיום את חוד החנית בענף הריהוט בישראל. החברה, אשר מייצרת בעבודת יד קפדנית את כל הרהיטים בישראל מאפשרת לכם לקבל בהתאמה אישית מגוון רחב של רהיטים, כולם עשויים מעץ מלא ומגיעים עם תעודת אחראיות מלאה. בכך, תוכלו להשקיע את כספכם בחוכמה ולקבל לבית שלכם רהיטים אשר יישארו עמכם למשך שנים ארוכות, באותה רמת איכות וגימור. לפרטים נוספים ויצירת קשר ניתן להיכנס לאתר בכתובת https://booletz.co.il ולהתחיל ברכישה.