חיפוש

עיצוב גינה בסטייל

גינה מעוצבת הופכת את האדם השוהה בה ומתבונן בה למאושר יותר ורגוע יותר, מחקרים רבים מראים לאחרונה.

אולי זה משהו באסתטיות של הגינה עצמה, הגימורים החלקים, הפרחים המשתלבים עם הפונקציונליות של הגן או אולי זה פשוט בשהייה במקום ששיך לכם והוא כה יפה, מרגיע ומזמין אבל אי אפשר לחמוק מזה – גינה ממעוצבת בחצר הבית שלכם -עושה לכם טוב.

ולמעשה זה משהו שידוע לנו כבר שנים רבות. החל מהמאה ה-14, האצילים ובעלי הממון והאחוזות דאגו לטפח מדשאות גדולות מחוץ לאחוזותיהם ובתוך אחוזותיהם.

חשוב לזכור, בעת העתיקה, כאשר לא הייתה מערכת השקיה מסודרת כמות המים וההשקעה שהיו נדרשים על מנת לתחזק מדשאות גדולות וגנים הייתה עצומה ועל כן, בנוסף להיות המדשאה והגנים באחוזות מקום מרגוע ומקור אסתטי, הייתה גם סמל סטטוס.

כיוצא מכך, ככל שעבר הזמן ומערכות ההשקייה והטיפוח הביתי והחוץ תפסו תאוצה סמל הסטטוס הזה זלג גם למעמד הביניים הבינוני-גבוה אשר דואג לטפח את הגן שלו גם כדי להראות לשכנים שלו וגם להזכיר לעצמו את כל מה שהוא השיג בחייו ואת הסטטוס שלו שמשתקפים באופן ישיר כאשר אורחים באים להתארח ואוכלים במטבח החוץ המעוצב.

ניתן להתרשם ממגוון אפשרויות בקטלוג של חברת וובר

תהליך עיצוב הגינה –

חשוב לשים לב כשניגשים לעצב את הגינה לשני דברים מרכזיים:

ההשקעה במטבח החוץ והנוחות והנראות שלו-

כולנו ראינו את זה כבר. מדובר בגינה ללא מטבח. אשר המנגל החד פעמים עם האלומיניום וכתמי השמן מנקדים את המתכת, והעשן מתפזר לתוך הפנים של האורחים.

כאשר אתם מעצבים את הגינה שלכם, השקיעו זמן ומשאבים בעיצוב מטבח החוץ שלכם, (איך לעצב ולשפץ את הבית)  בין אם אתם מעוניינים לארח ובין אם אתם אוהבים לאכול עם משפחתכם הקרובה בחוץ – הרבה יותר יפה והרבה יותר כיף לבשל "על האש" או תבשילים אחרים במטבח.

מטבח אשר משתלב בצבעים ובגימורים שלו במדויק עם העיצוב הכללי של הגינה יהפוך את חווית הבישול שלכם והאירוח שלכם לחוויה חיובית מאוד.

בנוסף, ישנם מספר דגשי בטיחות שיש לשים לב אליהם בעתם בניית מטבח החוץ אצלכם בגינה אשר המרכזי שבהם הוא לוודא שאין צמחייה יבשה מתחת או ליד המטבח מתוך סכנת התלקחות אשר לעיתים קורה במקרים בהם לא התבצע עיצוב.

יש לשים לב גם לכיווני זרימת הרוח במקום כדי להתחשב בפינוי העשן שנוצר מהבישולים.

בחירה של צמחייה (שיחים ועצים) שדורשים תחזוקה נמוכה –

כאשר אתם מעצבים את הגינה שלכם ובוחרים את הצמחיה שתהיה בה, חוץ מהפקטור החשוב מאוד של איזה צמח מתאים לכם בעין וובצבע שלו לגינה שלכם, חשוב לשים לב לכמות התחזוקה שהוא דורש.

מומלץ תמיד לקחת עצים וצמחי אשר קצב הגידול שלהם איטי ועל כן דורשים תחזוקה שוטפת נמוכה הרבה יותר מעצים וצמחים אשר צומחים מהר ויגרמו לכם לבלות שעות רבות בגיזום, וטאטוא החצר שלכם.

אולי יעניין אותך