חיפוש

5 נזקים שנגרמים מנזילות בדירה

נזילות בדירה הן לא עניין נעים בכלל, והן עלולות להוות כאב ראש גדול לשוכרים ולמשכירי דירות כאחד. אבל נזילות הן לא בעייתיות רק בפני עצמן, הן יכולות לגרום גם למגוון נזקים שעלולים להיות יקרים לתיקון, ואף להיות מסוכנים לבריאות הדיירים. כדי לשכנע אתכם לפנות אל מאתר נזילות בזמן, ריכזנו לכם חמישה סוגים של נזקים שיכולים להיגרם כתוצאה מנזילה בדירה.

 

נזק למבנה

נזילות עלולות לגרום לנזק מבני משמעותי בדירה. אם נזילה אינה מטופלת בזמן, המים עלולים לחלחל אל הקירות, הרצפות והתקרות, מה שיגרום להיחלשותם של כל אלה ולעיתים גם לקריסתם. הנזק יכול להיות כל כך קשה שהוא עשוי לדרוש שיפוצים משמעותיים כגון החלפת קיר גבס, מסגור מחדש של קירות ואפילו בנייה מחדש של חלקים שלמים בדירה שלכם. בקיצור- לא נעים בכלל, לא ללב ולא לכיס. על כן אם יש לכם חשד לנזילה סמויה יש לפנות אל איש מומחה בתחום, כגון אושר לוי מאתר נזילות.

 

התפתחות של עובש

בטח יצא לכם להיתקל בשלב זה או אחר בחייכם בעובש. עובש יכול לצמוח במהירות גדולה בסביבה לחה, ונזילות בדירה אכן מספקות לכך קרקע פורייה שמושלמת עבורו. מעבר למפגע האסתטי, נבגי עובש יכולים לגרום למגוון של בעיות בריאות לשוהים בדירה, כולל בעיות נשימה, תגובות אלרגיות וכאבי ראש. אם לא תטפלו בהתפתחות של עובש בזמן, הוא עלול להתפשט בכל הדירה מה שיחמיר את הסימפטומים. בקיצור, עדיף למנוע בעיה זו מראש ולטפל בנזילה בהקדם האפשרי.

 

פגיעה בחשמל

נזילות עלולות לגרום לנזק במערכת החשמל בדירה. מים מהנזילה עלולים לחלחל אל תוך שקעי חשמל וגופי חשמל שונים, מה שיכול לייצר מצב מסוכן עד מאוד. אם נזקי המים מספיק חמורים, הם אף עלולים לגרום לשריפות. בנוסף, מים עלולים לגרום נזק למכשירים אלקטרוניים שונים בבית שלכם, מה שעלול לגרום להם לא לעבוד כראוי ולכם להחליף אותם בכסף רב.

 

פלישת מזיקים

הידעתם? מכרסמים וחרקים שונים נמשכים לסביבות לחות. דבר זה אומר שהם עלולים לפלוש אל דירה שבה יש נזילה לא מטופלת. מזיקים אלו עלולים לגרום לנזק לדירה ולחפצים השונים בה, שלא לדבר על הסיכונים הבריאותיים. אתם בטח יודעים כמה קשה ויקר זה להיפטר ממזיקים שפלשו לדירה ברגע שהם התרגלו אליה…

 

סיכונים בריאותיים

נזילות בדירה עלולות להוות סיכון בריאותי משמעותי לדיירים שגרים בה. בנוסף לעובש שכבר ציינו קודם, דליפות עלולות לגרום גם לצמיחת חיידקים ומיקרואורגניזמים מזיקים אחרים. כל אלה עלולים לגרום למגוון בעיות בריאותיות לאלה שנחשפים אליהם, מגירוד בעור ועד למחלות קשות. על כן אם אתם מבחינים בנזילה בדירה שלכם- יש לטפל בה באופן מיידי לצורך הבטיחות והרווחה שלכם ושל המשפחה שלכם.

אושר לוי מאתר נזילות

אולי יעניין אותך