חיפוש

מחפשים תקרה אקוסטית? הכירו את הסוגים הקיימים

רכישה של תקרה אקוסטית זה לא משחק ילדים. מדובר בתהליך שמצריך היכרות עם סוגי התקרות השונות, אופן ההתקנה והחברות הטובות ביותר שקיימות בשוק. מדריך זה עולה לרשת, כדי לרכז בפניכם את המידע הרלוונטי שיוביל לרכישה נכונה. הישארו כאן ותגלו את האינפורמציה הדרושה לכם.

 

תקרות אקוסטיות – הקדמה

נפתח תחילה בהסבר קצר אודות התקרות האקוסטיות, כדי שתוכלו לדעת מה טיבן. נסביר שאלה תקרות שנועדו לפתור בעיות אקוסטיות שעשויות לבוא לידי ביטוי בבתים פרטיים, דירות, משרדים, כיתות לימוד ועוד. התקנה של תקרה אקוסטית איכותית צפויה לתוצאות הבאות:

  • ספיגת רעש
  • הפחתת עוצמת הרעש באופן ניכר
  • מניעת הד

ההתקנה חייבת להתבצע על ידי מומחים בתחום, משום שאלה מכירים בסוגי התקרות השונים ובאופן ההצבה שלהם מתחת לתקרה הקיימת.

עובד התקנת לוחות גבס אקוסטיים ובידודיים

 

סוג ראשון: תקרות מינרליות

יש היצע רחב של תקרות אקוסטיות שיבודדו רעשי רקע פנימיים וחיצוניים כאחד. נציג תחילה את התקרה הנפוצה ביותר שתאפשר לכם ליהנות משילוב בין בידוד לעיצוב ייחודי, זוהי תקרה אקוסטית מינרלית שבנויה מאריחים שעשויים מחרסית, עמילן וצמר סלעים דחוס. האריחים הללו ידועים כאיכותיים במיוחד. שכן, הם קלי משקל ומבודדי רעש. אם אתם מתכנים לקנות תקרה מדגם זה, כדאי שתעיפו מבט בקטלוג תקרה אקוסטית גולמט, מכיוון שתוכלו למצוא שם את התקרה המדוברת במגוון רחב של טקסטורות וגוונים.

 

סוג שני: תקרה אקוסטית מפח

התקרה הנפוצה השנייה שתוצג בפניכם נחשבת לבסיסית במיוחד והיא מותקנת בדרך כלל בסביבה תעשייתית. שכן, זו זקוקה לעיתים לגישה מהירה לצנרת והכבלים שנמצאים מאחורי התקרה. נציין שהמראה של התקרה הזו הינו בסיסי למדי. מדובר בלוחות פח דמויי כוורת שיש בהם חורים קטנים. במרבית המקרים, יש צורך בהטמעת חומרים מבודדים מאחורי התקרה, כמו צמר זכוכית או צמר סלעים דחוס.

 

סוג שלישי: תקרות אקוסטיות מגבס

יכול להיות שראיתם בעבר תקרות אקוסטיות שמורכבות מגבס. שכן, זהו פתרון זול יחסית שנבחר על ידי מי שיש בידם תקציב נמוך. התקרות הללו מורכבות מלוחות גבס עם חורים שהוכנו בכובד ראש, משום שהמיקום והמספר שלהם משפיע באופן ניכר על יכולת ספיגת הרעש. מומחים בתחום ממליצים להימנע מהתקנה של תקרות אלה, משום שהן נחשבות לכבדות, שבירות ואף מסוכנות. שכן, הן ידועות כרגישות במיוחד מטפטופים שעשויים להתפתח בעקבות נזילה בצנרת שנמצאת בתוך הקירות והתקרות של המבנה.

 

השורה התחתונה – הגיע הזמן לבחור!

המדריך הנוכחי הציג בפניכם את 3 סוגי התקרות האקוסטיות הנפוצות ביותר. בשלב זה אתם מכירים בתקרה האיכותית ביותר, הבינונית וזו שכדאי להימנע מהתקנתה, כך שנותר לכם רק לפנות לחברה מומלצת ומוסמכת, כדי להכיר בקטלוג שלה ולבחור בתקרה המתאימה ביותר מכל הבחינות. נאחל בהזדמנות זו שתבצעו את הפנייה המתאימה ושתיהנו לא רק מבידוד אקוסטי, אלא גם מחלל דקורטיבי.

עובד מבודד קיר חדר בבידוד תרמי צמר סלעים מינרלי

אולי יעניין אותך