חיפוש

מה עושה יועץ משכנתאות באמת?

אם בעבר לא היינו שומעים על הצורך בייעוץ משכנתאות בעת לקיחת הלוואה, הרי שעם התפתחות הטכנולוגיה והאפשרויות הפיננסיות, אנשים מודעים יותר לסיכונים קיימים וממילא מחפשים להגן על עצמם מפניהם.

תפקיד יועץ משכנתאות הוא לא רק לדאוג להוזלת ריביות ההלוואה, אלא הרבה מעבר לכך. כאן ריכזנו עבורכם מידע על תפקיד יועץ משכנתאות, אם אתם רוצים לדעת מה באמת עושה יועץ המשכנתאות, אתם מוזמנים להמשיך איתנו.

 

למה צריך ייעוץ משכנתאות?

לפני שנתחיל לפרט על השירות שתקבלו מיועץ המשכנתאות אליו תפנו, חשוב שתדעו, הבנק הוא לא גמ"ח ולא עמותה ללא כוונת רווח. מדובר בעסק לכל דבר והרווח של הבנקים מתבסס על מכירת כסף תמורת … כסף!

כדי להרוויח כמה שיותר כסף, הבנקים נוקטים בטריקים שיווקיים שונים, מעמידים הלוואות במבצע, מציעים הזדמנויות חד פעמיות להגדלת מסגרת האשראי וגם, מעמידים פקידי משכנתאות לטובת ציבור נוטלי המשכנתאות בבנק.

חשוב להבין, פקיד המשכנתאות בבנק יכול לייעץ ללווה אילו מסלולים יתאימו למסלול החיים של הלווה, אך אין מנוס מלהזכיר את האינטרס שלו: פקיד המשכנתאות בבנק מרוויח ומקבל בונוס מהבנק על כל ריבית יקרה שהוא הצליח לשלב ללווה.

כך יוצא שאנשים מגיעים לבנק וחושבים שהם יקבלו מענה מותאם לצרכים שלהם, אך הם מקבלים ייעוץ סובייקטיבי, מעורב באינטרסים אישיים. בדיוק בשביל למנוע מצבים עגומים שכאלו, חובה לערב ייעוץ משכנתאות מקצועי בתהליך לקיחת הלוואה.

 

מה תפקיד יועץ משכנתאות?

חשוב להבין, יועץ המשכנתאות אליו תפנו יפעל מטעמכם. הוא לא כפוף לאינטרסים של הבנק והאינטרס שלו משותף לשלכם. הוזלת ההלוואה שלכם היא הצלחה שלו ולכן, פנייה ליועץ משכנתאות מקצועי היא החלטה נכונה.

 

בדיקת העסקה

יועץ משכנתאות יבדוק שאכן עסקת הרכישה אליה אתם רוצים להיכנס, אכן מתאימה ליכולותיכם הכלכליות. הוא ימנע ממכם מצב של רכישת נכס ללא הון עצמי מספק. הוא יבדוק את הנתונים כבר בשלב הטרום חוזי (ולכן חשוב לפנות ליועץ כבר בשלב מוקדם זה).

 

ניהול תהליך לקיחת המשכנתא

יועץ המשכנתאות ידאג לנהל את תהליך לקיחת המשכנתא על הצד הטוב ביותר, הן מבחינת זמנים והן מבחינת המצאת מסמכים, הרכבת תמהיל משכנתא, הכוונה של הלווה לרכישת ביטוחים, המצאת בטחונות ועוד.

 

ניהול משא ומתן על הריביות

יועץ משכנתאות יתמקח עם הבנק להוזלת ריביות המשכנתא. יועץ מכיר את גובה הריבית הממוצעת והוא יודע כמה אתם יכולים לקבל לאחר התמקחות. הוא ינהל משא ומתן עם הבנק לצורך כך ואתם תצאו מרווחים.

 

התאמת תמהיל המשכנתא לצרכים האישיים

משכנתא יכולה להיות עול והיא יכולה להיות עוד אמצעי לרכישת נכס. כדי שהמשכנתא לא תכביד עליכם, חשוב שהיא תהיה מותאמת לצרכים האישיים שלכם. יועץ משכנתאות ימפה את הצרכים האישיים שלכם כפי שתציבו אותם בפניו, וכך הוא יוכל להתאים את תנאי המשכנתא למסלול החיים האישי שלכם.

ייעוץ משכנתאות מקצועי

אולי יעניין אותך

למה צריך לשפר את ציון ה-BDI
למה צריך לשפר את ציון ה-BDI?

דירוג האשראי (BDI) שלנו הוא למעשה "ציון" המאפשר לבנקים, חברות אשראי וגופים נוספים לבחון את יכולת החזרת ההלוואות והאמינות הפיננסית שלנו. BDI שלילי או חלש

קראו עוד »
זיהוי כפל ביטוחים
ליווי בזיהוי ביטוחים כפולים

ביטוחים כפולים מהווים תופעה נפוצה הגורמת לתשלום מיותר עבור כיסוי ביטוחי זהה. זיהוי ביטוחים כפולים וביטולם עשוי לחסוך לכם סכומים משמעותיים לאורך זמן. המאמר יפרט

קראו עוד »