Search

מה עדיף מיטה נמוכה או גבוהה

הנה.

השאלה שהיא עתיקה יותר מהזמן עצמו. סתם.

אבל יש אסכולות שונות שטוענות בעד ונגד המיטות האלו.

אנשי הרביצה וזולות הישיבה יגידו שהמיטה הנמוכה טובה יותר כי היא יותר מזמינה ומארחת וחובבי המיטות הגדולות יכולים להגיד שמיטה גבוהה מרחיקה אותם מהקרקע וממזיקים.

לסוגיה זו פנים רבות, ונעשה את המיטב כדי להעביר את הטוב והפחות טוב.

 

מיטה נמוכה

מיטה שעונה על הגדרה זו לא תהיה גבוהה יותר מ- 60 ס"מ מהקרקע כולל גובה המזרון. מיטת מסוג זה מתאימות לאנשים שגובהם נמוך מהממוצע אך זה כמובן גם עניין של נוחות. ממד הגובה של המיטה צריך להתאים לקו הגובה הממוצע של הריהוט בחדר השינה שלכם. משמע – הגובה של המיטה צריך להתאים לממד הגבוה שבו אתם רגילים לתפעל את הרהיטים השונים בחדר, כולל הטלוויזיה.

 

יתרונות:

  • קימה נוחה מהמיטה, מאחר ותוך פחות פעולות הרגליים נוגעות בקרקע.
  • ממד נמוך יכול לתת תחושה בחדר של פינת רביצה ולהשרות אווירת נוחות ושינה, אם אתם מתחברים לסגנון הזה.
  • בימי הקיץ, קרבת המזרן לרצפה, עד לרמה שהמזרן שוכב על הרצפה עם שכבת בידוד מהרצפה עצמה, יסייע למזרן להתקרר בשעות הערב מהר יותר ולהקל על החום לפני השינה.

 

חסרונות:

  • קרבה לרצפה = קרבה ללכלוך. מיטות בגובה נמוך יכול להתלכלך באבק ומזיקים אחרים יותר מהר ממזרן שיש לו יותר הגבהה מהקרקע.
  • אם ממדי החדר יחסית גבוהים, מזרן נמוך יכול לתת תחושה של דלות ויותר מדי מרחב. מיטה נמוכה מצריכה גודל מסוים של חלל כך שתרגיש רלוונטית ולא קטנה מדי.

 

מיטה גבוהה

המיטה הגבוהה יכולה להיות אלגנטית כמו המיטה הנמוכה וגם גרנדיוזית ומלאת עיטורים ואביזרים, כמו משען קיר גבוה, ריפוד חיצוני וחסימת חלל מתחת למיטה ועוד. המיטה הגבוהה תתאים יותר לחדרים שהחלל שלהם גדול יחסית, הן בשטח והן בגובה ועליה, כמו המיטה הנמוכה להתאים לממוצע גובה התפעול שלכן בחדר.

 

יתרונות:

  • מיטה גבוהה יכולה לשמש כשטח אחסון בחלקה התחתון. רוב המיטות הגבוהות מגיעות עם ארגז אחסון מובנה מתחתיהן שניתן לגשת אליו דרך משטח בסיס מתקפל. גם אם אין את חלל זה, ניתן לאחסן בנוחיות מתחת למיטה.
  • מיטות גבוהות בדרך כלל יגיעו עם מזרן עבה ואיכותי, לרוב ויסקו.

 

חסרונות

  • מיטה גבוהה לא תמנע מחרקים לעלות ולטפס למיטה. צר לנו לבשר לכם זאת. זה יותר שבירת מיתוס מאשר חיסרון.
  • מיטה גבוהה חייבת להיות ממוקמת בצורה אסטרטגית בחדר. במידה והיא קרובה מדי לחלון לא מכוסה, היא תקלוט חום מקרני השמש, הבדים ידהו והיא עלולה להעלות ריח לא נעים.

הדבר החשוב ביותר בבחירת מיטה הוא בסופו של דבר המזרון. מיטות מגיעות בעיצובים שונים אך אסור להתפשר על מה שנוח ונכון לגב שלכם.

 

חלל מעוצב

אולי יעניין אותך

קונספט של לוח בקרה היי-טק
מה צריך ללמוד כדי לעבוד בהייטק?

תעשיית ההייטק הישראלית נחשבת לאחת המובילות בעולם, והיא מהווה מנוע צמיחה משמעותי לכלכלה המקומית. רבים חולמים להשתלב בתעשייה זו, ליהנות מתנאי העבודה הנדיבים ומההזדמנויות המקצועיות

קראו עוד »
איך לפתוח קרן פנסיה ועל מה חובה לשים דגש
איך לפתוח קרן פנסיה ועל מה חובה לשים דגש

עם העלייה בתוחלת החיים, חיסכון פנסיוני הופך לנדבך חשוב בתכנון הפרישה שלנו. קרן פנסיה היא אחת האפשרויות המרכזיות לחיסכון לגיל הפרישה, והיא מציעה יתרונות רבים כמו מיסוי נמוך, תשואות פוטנציאליות גבוהות והכנסה מובטחת לכל החיים. אם אתם מתלבטים כיצד לפתוח קרן פנסיה ועל מה חשוב לשים דגש, מאמר זה ינחה אתכם בתהליך.   מהי קרן פנסיה? קרן פנסיה היא למעשה מסלול חיסכון פנסיוני שבו אתם מפקידים כספים באופן קבוע לאורך שנות העבודה שלכם. הכספים מנוהלים על ידי חברה מתמחה, שמשקיעה אותם בהשקעות שונות כגון אגרות חוב, מניות, נדל"ן ועוד. מטרת קרן הפנסיה היא לצבור הון עד לגיל הפרישה, ואז להמיר אותו לקצבה חודשית שתשולם לכם לכל החיים.   יתרונות עיקריים אחד היתרונות המרכזיים של קרן פנסיה הוא המיסוי הנמוך יחסית. הכספים שאתם משקיעים בקרן פנסיה זוכים להטבות מס משמעותיות,

קראו עוד »