חיפוש

מהן תקנות הגנת הפרטיות ואיך לשמור עליהן בעבודה מהבית

השנתיים האחרונות הכניסו לחיינו לא מעט חידושים, אבל אין ספק שהעבודה מהבית היא אחד החידושים המשמעותיים ביותר.

כאשר אנחנו עובדים מהבית, אחד הדברים שחשוב מאוד לשים לב אליהם הוא הנושא של אבטחת מידע, בדגש עמוק על תקנות הגנת הפרטיות.

כאן תקבלו את כל מה שאתם צריכים לדעת על התקנות הללו ואיך זה בדיוק נוגע אליכם.

 

תקנות הגנת הפרטיות

תקנות הגנת הפרטיות הן אוסף של תקנות וחוקים שונים שנועדו להגדיר את השימוש המותר והאסור במידע אישי של אנשים. גופים רבים מחזיקים במידע רב על אנשים, לעיתים גם בלי ידיעה מוחלטת שלהם. לא משנה האם מדובר בלקוחות של העסק שלכם, בספקים שאיתם אתם עובדים או סתם אנשים שבמקרה הפרטים שלהם שמורים אצלכם, תקנות הגנת הפרטיות מחייבות אתכם.

מעבר על התקנות הללו מהווה עבורה שצפויה לגרור איתה עונשים, לעיתים כבדים. כמובן, אנחנו לא מדברים פה על מסירת מידע חסוי במזיד, ודווקא בגלל זה חשוב שתדעו שאי שמירה על המידע בצורה מאובטחת עלול להוביל להאשמה שלכם בהפרה של התקנות. מידע שנמצא אצלכם, אתם בעלי האחריות לשמור עליו בצורה כמה שיותר בטוחה עבור מי שהפקיד את המידע הזה אצלכם.

ישנם פתרונות מחשוב לעסק מסוגים שונים שמאפשרים לכם לבצע את העבודה מהבית בצורה הבטוחה. חשוב שתבינו שהפתרונות הללו אינם בגדר המלצה אלא הם החובה שלכם בתור מי שעושים שימוש במידע. אנחנו כאן כדי לספק לכם מספר עצות כיצד לשמור על תקנות הגנת הפרטיות בצורה הנכונה.

 

  1. חיבור מאובטח לרשת של העסק

הדבר הראשון שעליו אתם צריכים להקפיד הוא חיבור ביטוח לרשת שבה אתם עובדים. במקרים רבים העבודה מהבית כוללת חיבור לרשת של מקום העבודה, ואז חשוב לוודא שהחיבור שלכם נעשה דרך אפיק בטוח כדי למנוע חדירה לרשת של העבודה דרך הרשת הביתית שלכם.

 

  1. לא לשמור מידע על המחשב

גם אם אתם עושים שימוש בחיבור בטוח, לעיתים אתם עלולים לשמור מידע על המחשב האישי שלכם, מה שהופך אותו להיות זמין לגניבות שונות. כל המידע שבו אתם עושים שימוש חייב להישאר רק ברשת של מקום העבודה כיון שזה המקום הבטוח ביותר עבורו. המחשב שלכם אינו המקום הנכון להשאיר בו מידע רגיש.

 

  1. ניתוק מסודר

בהמשך לסעיף הקודם, בסיומו של יום העבודה יש לבצע ניתוק מסודר מהרשת של העסק כדי למנוע השתלטות עוינת בשעות שבהן אתם כבר לא עובדים. וודאו היטב בסיום יום העבודה שהמחשב שלכם לא מחובר לרשת של העסק ובצעו חיבור מחודש בצורה בטוחה ביום שלמחרת.

 

לסיכום

שמירה על תקנות הגנת הפרטיות מחייבת את כל מי שמחזיק במידע הנוגע לאחרים. כאשר אתם עובדים מהבית הקפידו על כללי בטיחות נוגשים כדי לא לפגוע במידע של מקום העבודה שלכם.

מגן

 

אולי יעניין אותך