חיפוש

כמה זמן לוקח שיפוץ חדר אמבטיה ומה התהליך כולל

שיפוץ חדר אמבטיה בבית מגורים הוא אחד מסוגי השיפוצים היותר מסובכים בבית. זאת, לאור העובדה שחדר האמבט הוא אולי המקום החשוב ביותר והשימושי ביותר בבית. אפילו המטבח, שהוא לכאורה המרכז של הבית, איננו בעל חשיבות דומה. אוכל ושתייה אפשר לרכוש ולהביא מבחוץ. אבל חוסר האפשרות להתקלח עלול להיות מעיק וליצור בעיות שמי שאיננו מנוסה בכגון אלה, לא לקח אותן בחשבון. בשורות הבאות נעסוק בשיפוץ האמבטיה, מה כולל שיפוץ כזה וכמה זמן הוא עשוי להימשך.

חדר אמבטיה משופץ

מה כולל שיפוץ בחדר האמבטיה

שיפוץ בחדר האמבטיה עשוי להיות שיפוץ חלקי או מלא. שיפוץ חלקי של חדר האמבטיה יכול לכלול החלפת חרסינות בקירות החלפת ברזים וכן צביעת התקרה ותיקוני טיח בחלקים בקיר שאינם מצופים בחרסינה או בציפוי אחר. שיפוץ לקי יכול לכלול גם החלפת הארונות באמבטיה. לעומת זאת, שיפוץ מלא בחדר האמבט עשוי לשנות מהקצה אל הקצה את המראה ואת האופי של המקום. שיפוץ מלא כולל בתוכו בדרך כלל החלפת כבלי החשמן המובילים לחדר האמבט והחלפת השקעים החשמליים. בנוסף, הוא יכלול טיפול יסודי והחלפת כלל הצנרת המובילה לחדר האמבטיה, ווכן הצנרת המיועדת לסילוק המים אל  צנרת הביוב. אם להשוות את האמבטיה לגוף האנושי, הרי שמדובר בסוג של נטו לב פתוח. שכן גם במהלך השיפוצים רצוי להשאיר אפשרות לשימוש מוגבל בחדר האמבטיה. שיפוץ מלא כולל כמובן את החלפת המרצפות, כאשר הן ממילא נשברות ומוסרות לצורך הטיפול או ההחלפה של הצנרת. בנוסף, מקובל לשנות בעת שיפוץ מהסוג הזה גם את המראה והצבעים בחדר האמבטיה עצמו. החלפת הארונות והמראות בחדר האמבטיה הן השלב האחרון בשיפוצים ומתבצעות הן בשיפוצים חלקיים והן בשיפוצים מלאים (איך לעצב ולשפץ את הבית).

.

 

כמה זמן אורך שיפוץ חדר אמבטיה

אחד המאפיינים של שיפוץ חדר אמבטיה, הוא שאין אפשרות לבצע מספר עבודות במקביל. בנוסף, אין אפשרות להעסיק מספר גדול של אנשים כיוון שמדובר בשטח מצומצם. משמעות הדבר היא שכל אחת מהעבודות חייבת להתבצע בתזמון מדויק עם תום העבודה שקדמה לה. כך למשל, הדבר הראשון שיש לבצע הוא החלפת הצנרת. לפני שהיא תוחלף, לא ניתן להחליף את האמבטיה עצמה, את המרצפות או אפילו את החרסינה על הקירות. זאת, כיוון שלצורך החלפת צנרת מתבצעת בדרך כלל פעולת שבירה של הקירות וכמובן של המרצפות. החלפת הברזים איננה יכולה להקדים את החלפת הכיורים או האמבטיה וכן הלאה. בסיכומו של עניין, כשבאים לחשב את אורך זמן השיפוצים, צריך לחשב את אורך הזמן הכולל של כל אחת מהפעולות ולצרף את כלל התוצאות יחד. בדרך כלל, מדובר בתקופת של עד שבוע ימים, שבה תתבצע עבודה אינטנסיבית בחדר האמבטיה. אורך הזמן תלוי גם בגודל החדר ובכמות האביזרים שהוא כולל. אם בחדר האמבטיה יש גם שירותים, הדבר עשוי להאריך במעט את העבודה. אם יש גם אמבטיה וגם מקלחון, העבודה עלולה להתארך עוד.

 

אולי יעניין אותך