Search

כל מה שתצטרכו לארגן לפני קניית הדירה

עם עליות הריבית, שוק הנדל"ן בישראל מתחיל להצטנן מעט. זה בדיוק הזמן ליזמים ומשקיעים להיכנס – ולהרוויח מירידות המחירים והמבצעים של הקבלנים וחברות הבנייה. החלטתם לקנות דירה? קודם כל – בהצלחה. קניית דירה היא הליך מורכב וארוך, אבל מביא עימו לא מעט יתרונות. אז מה צריך לארגן לפני קניית דירה? והאם יש חשיבות לסדר הדברים? את כל התשובות תוכלו למצוא בטקסט שלפניכם.

 

שכירת שירותיו של מתווך דירות

קודם כל, לפני שאתם קונים דירה – אתם צריכים למצוא דירה שאתם רוצים לקנות. אלא אם יש דירה מאוד מסוימת ששמתם עליה עין, הדרך הטובה ביותר לקנות דירה תהיה להיכנס לאתר המקצוענים בנדל"ן ולבחור מתווך נדל"ן. המתווך יעזור לכם להבין איפה תוכלו למצוא דירות בהתאם לתקציב ולצרכים השונים שלכם. הוא גם יערוך את החיפוש בשבילכם – מה שיקל מאוד את התהליך.

המקצוענים בנדלן

קבלת אישור עקרוני למשכנתא

אחרי שמצאתם דירה והבנתם כמה כסף תצטרכו להוציא כדי לקנות אותה, זה הזמן לקבל אישור עקרוני למשכנתא. למען האמת, את האישור העקרוני אפשר להוציא עוד לפני שבחרתם דירה. גם לאחר קבלת האישור העקרוני תוכלו לעשות בין הבנקים השונים סקר שוק, כך שתוכלו להיות בטוחים שקיבלתם את המשכנתא הטובה ביותר שיכולתם לקבל.

 

משא ומתן

מצאתם דירה, יש פתרונות מימון – עכשיו הגענו לחלק הכי קשה. התנהלות מול הצד השני בעסקת נדל"ן היא תמיד קשה, משום שהאינטרסים שלכם מנוגדים. גם מוכרים שמאוד רוצים למכור – רוצים לקבל את המחיר הגבוה ביותר האפשרי עבור הדירה שלהם. אתם, לעומת זאת, רוצים להוציא כמה שפחות כסף. פה נכנסים לתמונה המתווך, או עורך דין מקרקעין.

מתווכי נדל"ן ועורכי דין המתמחים בדיני מקרקעין אמורים להיות טובים מאוד בניהול משא ומתן. אם תתנו למתווך שלכם, או לעורך הדין שבחרתם לעסקה, לנהל את המשא ומתן עבורכם – תוכלו לחסוך הרבה זמן, טרחה ולחץ. בנוסף, תוכלו להיות בטוחים שהמחיר שקיבלתם הוא המחיר הטוב ביותר, בהתחשב בצרכים וברצונות שלכם ושל המוכרים כאחד.

המקצוענים בנדלן

חתימות ותשלומים

אחרי שעורך הדין אישר בזמן המשא ומתן שהכל בסדר לגבי הדירה, שלא רשומה בה הערת אזהרה לקונים אחרים או כל סיבוך בירוקרטי אחר – אפשר לעבור לחלק האחרון. אתם והמוכרים חותמים על הסכם מכר, אתם מדווחים על העסקה לרשות המיסים ומשלמים את כל התשלומים הרלוונטיים – וזהו. מזמינים חברת הובלות, מקבלים את המפתחות, מעבירים תשלום אחרון וכל העניין מאחוריכם.

 

סיכום

לסיכום, קניית דירה יכולה להיות עסק מאוד מורכב מבחינה בירוקרטית. כשאתם קונים דירה, אתם עשויים להידרש להשקיע הרבה זמן, טרחה ועצבים בתהליך. יחד עם זאת, מי שבוחר לשכור את שירותיו של מתווך דירות ונעזר ביכולתיו ובשירותיו של עורך דין מקרקעין אמין ומומלץ, יכול לחסוך לעצמו הרבה. גם אם תשלמו קצת יותר, ביחס למחיר הדירה מדובר בסכום זניח.

המקצוענים בנדלן

אולי יעניין אותך

קונספט של לוח בקרה היי-טק
מה צריך ללמוד כדי לעבוד בהייטק?

תעשיית ההייטק הישראלית נחשבת לאחת המובילות בעולם, והיא מהווה מנוע צמיחה משמעותי לכלכלה המקומית. רבים חולמים להשתלב בתעשייה זו, ליהנות מתנאי העבודה הנדיבים ומההזדמנויות המקצועיות

קראו עוד »
איך לפתוח קרן פנסיה ועל מה חובה לשים דגש
איך לפתוח קרן פנסיה ועל מה חובה לשים דגש

עם העלייה בתוחלת החיים, חיסכון פנסיוני הופך לנדבך חשוב בתכנון הפרישה שלנו. קרן פנסיה היא אחת האפשרויות המרכזיות לחיסכון לגיל הפרישה, והיא מציעה יתרונות רבים כמו מיסוי נמוך, תשואות פוטנציאליות גבוהות והכנסה מובטחת לכל החיים. אם אתם מתלבטים כיצד לפתוח קרן פנסיה ועל מה חשוב לשים דגש, מאמר זה ינחה אתכם בתהליך.   מהי קרן פנסיה? קרן פנסיה היא למעשה מסלול חיסכון פנסיוני שבו אתם מפקידים כספים באופן קבוע לאורך שנות העבודה שלכם. הכספים מנוהלים על ידי חברה מתמחה, שמשקיעה אותם בהשקעות שונות כגון אגרות חוב, מניות, נדל"ן ועוד. מטרת קרן הפנסיה היא לצבור הון עד לגיל הפרישה, ואז להמיר אותו לקצבה חודשית שתשולם לכם לכל החיים.   יתרונות עיקריים אחד היתרונות המרכזיים של קרן פנסיה הוא המיסוי הנמוך יחסית. הכספים שאתם משקיעים בקרן פנסיה זוכים להטבות מס משמעותיות,

קראו עוד »