חיפוש

חדלות פירעון – הכירו את האפשרויות שעומדות בפניכם

חדלות פירעון הינה הליך משפטי אשר מטרתו לסייע לאדם בעל חובות רבים למחוק את חובותיו ולצאת לדרך כלכלית חדשה. מדובר בהליך של מספר שנים אשר בסופו יוכל החייב לחזור למצב כלכלי מאפשר ויציב ללא חובות. ההליך מסייע בעיקר לאנשים וגופים בעלי חובות גבוהים שאינם יכולים לעמוד בהם ללא סיוע חיצוני. ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על חדלון פירעון כך שתכירו את האפשרויות שלכם.

 

חדלות פירעון – מה זה?

חדלות פירעון הינו הליך משפטי במהלכו מבקש אדם או גוף בעל חובות רבים סיוע מהמדינה בכיסוי החובות. המטרה העיקרית של ההליך היא לסייע לחייב למחוק את חובותיו ולהתחיל בדרך כלכלית חדשה, וזאת תוך הליך של מספר שנים בו יחולו על החייב מגבלות. למידע נוסף על הליך חדלות פירעון ועל סיוע מעורך דין מומלץ להיכנס לאתר – https://www.yml-law.co.il.

 

חדלות פירעון – מתי כדאי?

כאמור, במהלך ההליך יחולו על החייב הגבלות וסנקציות כלכליות שונות, אך בסוף ההליך יוכל החייב לצאת לדרך כלכלית חדשה. הגשת בקשה להליך חדלות פירעון מומלץ לבעלי חובות גבוהים אשר ללא סיוע חיצוני לא יוכלו לכסות את חובותיהם, ובמיוחד כאשר מוטלות עליהם מגבלות כלכליות שונות ונגבים מיסים נוספים.

 

מי יכול להגיש בקשה לחדלון פירעון?

התנאים להגשת בקשה לחדלות פירעון הינם – חוב של לפחות 50,000 שקלים, בעלות על נכסים וניהול עסקים בישראל וכן ניהול מרכז חייו של החייב בישראל בתקופה של לפחות חצי שנה מיום הגשת הבקשה. לצורך הגשת הבקשה יש למלא את כלל המסמכים הנדרשים בצורה מדויקת ולשלם אגרה של 900 שקלים לפתיחת התיק.

 

כמה זמן נמשך ההליך?

הגשת הבקשה להליך חדלות פירעון תמשך זמן קצר וזאת לאור תהליכי ייעול שמטרתם לסייע לחייבים, אך תעבור בבית המשפט ותצריך בניית תוכנית כלכלית שתסייע לחייב להתחיל בדרך כלכלית חדשה. לאחר מכן, ההליך עצמו ימשך מספר שנים ובמהלכן יוטלו על החייב מספר מגבלות וסנקציות. בסיום אותן שנים ימחקו כלל החובות של החייב ויוכל לשקם את מצבו הכלכלי ולצאת לדרך חדשה.

 

כיצד יש להגיש את הבקשה לחידלון פירעון?

את הבקשה לחדלות פירעון יש להגיש באופן מקוון וביחד עם כלל המסמכים הרלוונטיים, לרבות – מסמכי אישור על חובות, פירוט הוצאות, פירוט הכנסות, ואישור בעלות על נכסים. לאחר הגשת הבקשה יוחלט האם הבקשה תעבור לרשות להוצאה לפועל או לממונה על הליכי חדלות פירעון, בהתאם לגודל החוב. מומלץ להיעזר בעורך דין מוסמך.

 

לסיכום – מהו הליך חדלות פירעון והאם כדאי?

הליך חדלות פירעון הינו הליך הנמשך מספר שנים ומטרתו לסייע לבעל חובות גבוהים לשקם את מצבו הכלכלי ולמחוק את חובותיו וזאת עם סיוע מהמדינה. במהלך השנים הללו יחולו על החייב הגבלות שונות אך בסופן יישאר ללא חובות כלל.

חדלות פירעון

אולי יעניין אותך

למה צריך לשפר את ציון ה-BDI
למה צריך לשפר את ציון ה-BDI?

דירוג האשראי (BDI) שלנו הוא למעשה "ציון" המאפשר לבנקים, חברות אשראי וגופים נוספים לבחון את יכולת החזרת ההלוואות והאמינות הפיננסית שלנו. BDI שלילי או חלש

קראו עוד »
זיהוי כפל ביטוחים
ליווי בזיהוי ביטוחים כפולים

ביטוחים כפולים מהווים תופעה נפוצה הגורמת לתשלום מיותר עבור כיסוי ביטוחי זהה. זיהוי ביטוחים כפולים וביטולם עשוי לחסוך לכם סכומים משמעותיים לאורך זמן. המאמר יפרט

קראו עוד »