Search

הר הכסף – איתור כספים אבודים

לפני מספר שנים, משרד האוצר השיק שני שירותים מתקדמים וחשובים לטובת אזרחי ישראל –

הר הכסף והר הביטוח.

שני ה"הרים" הללו הוקמו על ידי משרד האוצר כדי לעזור לאזרחי ישראל להשתמש בכסף שלהם בצורה נכונה, להנות משימוש בחסכונות ישנים הנמצאים במסגרות שונות ולהיות יותר מודעים לזכויות שלהם באופן כללי.

 

האם הר הכסף השיג את המטרה?

המטרה הושגה כמעט במלואה, שכן אזרחים רבים עדיים לא מבינים את הצורך להיכנס להר הכסף, או הר הביטוח, רבים לא מבינים כיצד להשתמש בפלטפורמה, אם כי מדובר באמת על פלטפורמה פשוטה מאוד לשימוש ולעיתים קרובות, גם כאשר נכנסים להר הכסף, לא תמיד מצליחים לאתר את כל הכספים האבודים המסתתרים שם.

 

לשם כך, ניתן לפנות לסוכנות ביטוח, או חברה לאיתור כספים אבודים, שמבצעת את האיתור באמצעות כלים מקצועיים ולכן יכולה לספק מידע אמין ומלא על הנושא.

 

ההבדל בין הר הכסף לבין הר הביטוח

שני סוגי החסכונות הנפוצים בישראל הם חסכונות בנקאיים וחסכונות חוץ בנקאיים, כאשר חיסכון חוץ בנקאי יכול להתקיים בבית השקעות או בחברת ביטוח.

לצד זה, חברות הביטוח עוסקות גם בביטוח הלקוחות שלהן בסכומים גבוהים, אשר לעיתים קרובות, משולמים פעמיים, כלומר – כפל ביטוחים.

למעשה, הלקוח משלם פעמיים ולעיתים אף יותר, על אותו סוג של פוליסה ביטוחית.

במקרים אלה מדובר למעשה על בזבוז כספים מיותר, אשר נמשך בגלל חוסר ההבנה של הלקוחות. לשם כך הוקם הר הביטוח, המאפשר ללקוחות של חברות הביטוח לבדוק אם יש להם כפל ביטוחים וכך לחסוך באופן משמעותי.

 

משום כך, כאשר פונים כיום לסוכנות ביטוח, או לסוכן ביטוח פרטי, חשוב לבצע בדיקה אחת ראשונה לפני כל דבר אחר – האם יש לכם כפל ביטוחים?

 

למה לבדוק כפל ביטוחים דרך סוכן?

הר הביטוח והר הכסף הם אמנם פרויקטים ממשלתיים מבורכים, אך למרבה הצער, קיימים מוצרים פנסיוניים, מוצרי ביטוח ומוצרי חיסכון, אשר אינם כלולים משום מה במאגרי המידע הללו של משרד האוצר.

יחד עם זאת, חברות ביטוח וסוכני ביטוח, יכולים לשלוח פנייה ישירה לכל הגופים הפיננסיים בבת אחת, במהירות רבה ולקבל תשובה מהירה, תוך מספר שעות לכל היותר, עם כל הנתונים הרלוונטיים.

משום כך, כדי לקבל את מלוא המידע בצורה אמינה ומדויקת, מומלץ לפנות לסוכן ביטוח שיבצע את הבדיקה עבורכם.

 

לסיכום

הר הביטוח והר הכסף, שני פרויקטים של משרד האוצר שתפקידם לעזור לכם לאתר כסף שמגיע לכם, ששייך לכם, שאתם צריכים לקבל לפי החוק. יחד עם זאת, בדיקה מלאה ויסודית ניתן לבצע רק בעזרת סוכן ביטוח ולכן כדאי לפנות לסוכנות אמינה, או גוף אחר שאתם סומכים עליו, כדי לבקש את המידע המלא. למידע נוסף לחצו כאן: https://silver-mountain.co.il

הר הכסף - איתור כספים אבודים

אולי יעניין אותך

קונספט של לוח בקרה היי-טק
מה צריך ללמוד כדי לעבוד בהייטק?

תעשיית ההייטק הישראלית נחשבת לאחת המובילות בעולם, והיא מהווה מנוע צמיחה משמעותי לכלכלה המקומית. רבים חולמים להשתלב בתעשייה זו, ליהנות מתנאי העבודה הנדיבים ומההזדמנויות המקצועיות

קראו עוד »
איך לפתוח קרן פנסיה ועל מה חובה לשים דגש
איך לפתוח קרן פנסיה ועל מה חובה לשים דגש

עם העלייה בתוחלת החיים, חיסכון פנסיוני הופך לנדבך חשוב בתכנון הפרישה שלנו. קרן פנסיה היא אחת האפשרויות המרכזיות לחיסכון לגיל הפרישה, והיא מציעה יתרונות רבים כמו מיסוי נמוך, תשואות פוטנציאליות גבוהות והכנסה מובטחת לכל החיים. אם אתם מתלבטים כיצד לפתוח קרן פנסיה ועל מה חשוב לשים דגש, מאמר זה ינחה אתכם בתהליך.   מהי קרן פנסיה? קרן פנסיה היא למעשה מסלול חיסכון פנסיוני שבו אתם מפקידים כספים באופן קבוע לאורך שנות העבודה שלכם. הכספים מנוהלים על ידי חברה מתמחה, שמשקיעה אותם בהשקעות שונות כגון אגרות חוב, מניות, נדל"ן ועוד. מטרת קרן הפנסיה היא לצבור הון עד לגיל הפרישה, ואז להמיר אותו לקצבה חודשית שתשולם לכם לכל החיים.   יתרונות עיקריים אחד היתרונות המרכזיים של קרן פנסיה הוא המיסוי הנמוך יחסית. הכספים שאתם משקיעים בקרן פנסיה זוכים להטבות מס משמעותיות,

קראו עוד »