חיפוש

האם ניסור בטון כולל פגיעה בצנרת?

תהליכי ניסור בטון מתבצעים ברובם המוחלט של המקרים בעזרת מכונות ניסור עוצמתיות ובעלות חוזקה רבה. על כן, כאשר יש צורך לבצע ניסור בבטון אשר מפריד בין הסביבה לבין תשתיות שונות כגון תשתיות חשמל וצנרות המים השונות, קיים חשש תמידי בקרב משכירי שירותי ניסור הבטון שמא יגרם נזק כלשהו לתשתיות הנמצאות מאחורי הבטון או מתחתיו. אך האם ניסור בטון כולל בהכרח פגיעה בצנרת המים או בתשתיות החשמל?

 

מהו תהליך ניסור בטון?

תהליך ניסור, כפי שניתן להבין משמו, הוא תהליך אשר נועד לבצע חיתוכים וניסורים בבטון מכל סיבה שהיא, ועבור כל צורך שהוא. את תהליכי ניסור בטון נהוג לבצע בעזרת מסורי דיסק יהלום או בעזרת מכונות כבל יהלום. זאת מכיוון שכלי עבודה אלו ניחנים בעוצמה ובחוזק רבים אשר מאפשרים לבצע עבודות ניסור מדויקות, באופן קל יחסית. כמו כן, לתהליך זה כאמור קיימים צרכים רבים כגון:

  • ניסור מדרגות בטון
  • ניסור בטון לצורך יצירת פתח לדלת או לחלון
  • ניסור חומות בטון
  • ניסור רצפות ותקרות בטון

 

בנוסף לאלו ועוד, ניסור בטון משמש לעיתים רבות גם לצרכי תיקון או התקנת תשתיות שונות לרבות צנרות מים.

 

כיצד מתבצע תהליך ניסור בטון מקצועי?

תהליך העבודה של ניסור בטון מקצועי מתחלק בעיקרו לשני חלקים עיקריים במיוחד.

  1. שלב תכנון העבודה – השלב הראשון בתהליך העבודה הוא שלב התכנון. שלב זה נועד על מנת לייעל את תהליך הניסור עצמו, וכן על מנת לבצע אותו באופן מקצועי, בטיחותי ואיכותי יותר. אם כן, בשלב זה נאסף מידע שונה אודות הצורך הנוכחי כגון עובי הבטון, סוג הבטון, כמות הבטון העומד בפני ניסור ועוד. כל אלו מאפשרים לאנשי המקצוע לבנות תמונת מצב מלאה, שבעזרתה נבנה תהליך העבודה.
  2. שלב הניסור עצמו – לאחר שלב התכנון, מגיע השלב המרכזי ביותר, והוא כמובן הניסור עצמו. שלב זה כאמור, מתבסס על כל מה שנבקע בשלב הקודם לו, ועל כן מלבד הניסור עצמו, אין הוא מסובך מדי.

 

מתי ניסור בטון קשור בצנרת?

כאמור, לתהליך ניסור בטון שימושים רבים, ביניהם ניסור בטון על מנת לתקן או להתקין צנרות מים וביוב. כמו כן, במקרים בהם יש צורך אחר לנסר בטון, הצנרת קשורה בתהליך בתנאי שהיא נמצאת מאחורי הבטון העומד בפני ניסור. במקרים בהם יש צורך בתיקון של צנרת, יש צורך לנסר את הבטון על מנת לחשוף את הצנרת ולתקנה.

 

האם ניסור בטון בהכרח יפגע לי בצנרת?

החשש הגדול של אנשים רבים הוא שבמהלך ניסור הבטון שלהם, בין אם עבור תיקון הצנרת ובין אם עבור כל צורך אחר אשר הצנרת נמצאת מאחורי הבטון, הוא שהצנרת תפגע. אם כן, ראשית כל אין לכם סיבה לדאגה. בשנים האחרונות פותחו שיטות וכלי עבודה מתקדמים אשר מאפשרים לבצע את כלל תהליכי ניסור הבטון בצורה מדויקת להפליא.

על כן, כאשר מתבצע ניסור בטון, אנשי המקצוע יודעים עד כמה עמוק עליהם לנסר בכדי לא לפגוע בצנרת. אף על פי כן, חשוב לוודא כי אנשי המקצוע מנוסים ומיומנים בעבודה זו, וכי הם מודעים לעובדה שנמצאת צנרת מאחורי הבטון אותו הם מנסרים.

לקבלת שירותי ניסור בטון בטיחותיים, איכותיים ויעילים לכל צורך שהוא – https://www.a-designer.co.il.

צינורות

אולי יעניין אותך

למה צריך לשפר את ציון ה-BDI
למה צריך לשפר את ציון ה-BDI?

דירוג האשראי (BDI) שלנו הוא למעשה "ציון" המאפשר לבנקים, חברות אשראי וגופים נוספים לבחון את יכולת החזרת ההלוואות והאמינות הפיננסית שלנו. BDI שלילי או חלש

קראו עוד »
זיהוי כפל ביטוחים
ליווי בזיהוי ביטוחים כפולים

ביטוחים כפולים מהווים תופעה נפוצה הגורמת לתשלום מיותר עבור כיסוי ביטוחי זהה. זיהוי ביטוחים כפולים וביטולם עשוי לחסוך לכם סכומים משמעותיים לאורך זמן. המאמר יפרט

קראו עוד »