חיפוש

ברומא התנהג כרומאי

הדבר הכי טוב ונכון שתוכלו לעשות ברגע שתגיעו אל היעד שלכם בחו"ל, זה לאמץ מנהגים של מקומיים. מהסיבה הפשוטה שהדרך הכי נכונה לגלות עיר חדשה היא דרך התבוננות במה עושים שם ואיך עושים . תקראו לה לצאת מאזור הנוחות שלכם, תקראו לזה משחק – אין זה באמת משנה. רק בדרך זו מגלים את האופי האמיתי של כל מקום שאי פעם תגיעו אליו.

אז עזבו אותכם שנייה מהחיפוש אחר אטרקציות בדבלין, השאירו בצד אטרקציות בליסבון וגם אטרקציות בברצלונה. אנחנו הולכים להתנהג כמקומיים. ואם יישאר לנו זמן – נדאג לספר לכם על אטרקציות בפריז.

 

 יש, נוסעים לפריז

בסולם מ -1 עד 10, מה רמת ההתרגשות שלכם מהנסיעה הקרובה שלכם לפריז. אנחנו לגמרי נמצאים במינימום 11. ואם ניקח לתשומת ליבנו את העובדה שכרטיסי טיסה לפריז נחטפים מהר יותר מבורקסים בשוק, יש לנו את כל הסיבות להאמין, שגם אתם נמצאים במקום ממש גבוה על הסקאלה.

היעד האהוב, שמספק לנו שלל אפשרויות לפעילויות. גם לבודדים, גם לזוגות וגם למשפחות.

 

 מה נעשה היום?

 בוקר

להתחיל את הבוקר שלנו ושלכם נמליץ באחד מבתי קפה הרבים שיש בפריז. ולא, זה לא כי הקרואסון והקפה יהיו נהדרים שם (אל תצפו לקפה טוב בכלל, למען באמת). לא, אנחנו שולחים את עצמנו ואותכם לשם מהסיבה הפשוטה – זו הדרך הצרפתית להתחיל את היום.

תוכלו לבחור ללכת לכל בית קפה בסביבה (יהיו, סביר להניח, עשרות כאלה בקרבת המקום שבו תשהו) אבל אם בכל זאת מחפשים את הערך המוסף, כדאי ללכת למקומות מעט יותר מפורסמים דוגמת Les Deux Magots או La Rotonde.

בתי קפה נוספים שמפורסמים, הם בית קפה של Amelie במונמרטר, אבל פרט לזה שצילמו שם את הסרט, הוא לא באמת מרשים במיוחד.

נ. ב אל תבקשו קפה, אחרת תקבלו אספרסו ומבט זועף מהמלצר, כאשר תנסו להסביר שבכלל התכוונתם לקפוצ'ינו. צריך להיות מאוד ספציפיים פה.

 

 צהריים

סביר להניח שאתם לא בדיוק חובבי מוזיאונים בבית. אבל בפריז העניין הזה משתנה לגמרי.

זה לחלוטין חלק מהדנ"א של המקומיים ללכת לתערוכות קבועות ותערוכות זמניות, לעמוד בתור בכניסה ולהביע דעה.

אפשר לבחור ללכת למוזיאון הקלאסי של פריז – ללובר, לא באמת תטעו, אם זה לאן שתחברו ללכת.

אפשר גם להעיז מעט יותר (ובעינינו, גם להנות הרבה יותר) אם תבחרו ללכת למקומות כמו D'orsay או ל – L'Orangerie.

אם נוגעים במוזיאונים שהם בחינם (ובאופן מפתיע יש כאלה ברחבי פריז) אז כדאי לקפוץ לביקור מעניין מאוד בCarnavalet , מוזיאון שמספר את הסיפור של פריז מהעת העתיקה עד אמצע המאה הקודמת.

הוא מעניין ברמה שלא ציפיתם ממוזיאון חינמי להיות, הוא יעסיק אותכם שעות והוא יילמד אותכם דברים שלא ידעתם (כולל על ההיסטוריה היהודית של העיר).

 

 צהריים מאוחרים

אחרי כל ספיגת האמנות הזאת, כדאי להתפנות לדבר הנוסף שאהוב על פריזאים באשר הם פריזאים – ישיבה עם ספר טוב באחד הפארקים הרבים שיש בעיר.

אז קחו לכם קפה חם או קר, קחו את הספר שהבאתם מהבית (מה הכוונה לא הבאתם? להבא תדעו שלפריז חובה להגיע עם ספר) ותמצאו לכם מקום בשמש או בצל (תלוי ביכולת שלכם לספוג את קרני השמש).

אל תופתעו אם תופיעו בסטוריז של איזה בלוגר מקומי – הם מאוד אוהבים לצלם את מסורת הישיבה בפארק של תושבי פריז.

 

 שעות בין ערביים

כל צרפתי נולד, כאשר הוא יודע להגיד ברט, באגט ופיקניק. אז קחו את הברט שלכם, תעברו לקנות את הבאגט שלכם ותלכו לעשות כבר את הפיקניק הזה.

המקום המומלץ ביותר – גדות הסיין.

בעודכם נהנים מבקבוק יין ובאגט, אל תשכחו לנופף לשלום לכל ספינת תיירים שתעבור במקום – גם זה חלק מהתרבות המקומית.

 

 ערב

תופתעו לשמוע שמגדל אייפל הוא לא רק קטע של תיירים. גם מקומיים מתרגשים ברגע שהאורות נדלקים.

אתם יכולים לקום מהפיקניק המאולתר שלכם ולהתחיל ללכת לכיוון המגדל, אתם יכולים גם לבחור פשוט להסתובב לכיוון שלו מהמקום שבו בחרתם לשבת – זה לא באמת משנה, אם אתם, ביחד עם כל מי שיושב סביבכם, תחסירו פעימה ברגע שהאורות יידלקו.

מיטה ענקית

 

אולי יעניין אותך