Search

בעל מקצוע נפצע בביתכם? מתי תחויבו בפיצוי

כולנו מזמינים בעלי מקצוע מתחומים שונים לטפל בבעיות ותקלות שונות בבית שלנו, כאשר לא רבים מאיתנו מקדישים את תשומת הלב הראויה לשאלת האחריות במקרה שבעל המקצוע נפצע בבית שלנו. באילו מקרים אם כן נחויב בפיצוי בשל פציעת בעל מקצוע בבית שלנו?

 

שאלת האחריות במקרה של פציעת בעל מקצוע בבית שלנו

הזמנת בעלי מקצוע שונים לטיפול בבעיות ותקלות שונות בבית שלנו, היא תופעה שגרתית למדי, כאשר מדובר לרוב בהזמנה על פי המלצה מאנשים שאנחנו מכירים או באמצעות פרסום מסוים שראינו. אך מלבד הדאגה למחיר ולאיכות העבודה המבוצעת, ישנה שאלה שאנשים רבים לא מקדישים אליה את תשומת הלב הראויה – שאלת האחריות במקרה של פציעה.

במהלך ביקורו של בעל המקצוע בבית שלנו, הרי שייתכן בהחלט מקרה בו בעל המקצוע נפל, החליק, נפצע או נפגע בבית שלנו, באופן שהביא לכך שבעל המקצוע אינו יכול להמשיך לבצע את עבודתו כראוי ואף נגרמו לו אחוזי נכות. לצד החיפושים אחר מידע על אובדן כושר עבודה ותביעות נזיקין, כדאי שתדעו האם גם אתם, כבעלי הבית, חשופים לתביעה ולדרישת פיצויים.

 

באילו מקרים נהיה חשופים לתביעה?

תביעת נזיקין מצד בעל מקצוע, יכולה להתקיים בעקבות מקרי רשלנות של בעל הבית וכן במקרים בהם הנזק נגרם כתוצאה ממשטח עבודה לא ראוי. רשלנות יכולה להיחשב גם במקרים בהם לא בדקתם כי לבעל המקצוע קיים רישיון בתוקף או תעודה מקצועית רלוונטית לעבודה המבוצעת.

מקרה שכיח נוסף העלול לחשוף אתכם לתביעת נזיקין מצד בעל המקצוע הוא, התערבות של בעל הבית בעבודתו של בעל המקצוע. כך לדוגמה, במידה ובעל המקצוע ביקש את עזרתכם או להשתמש בכלי עבודה שלכם וכתוצאה מאחת מהפעולות הללו נגרם לו נזק, הרי שייתכן בהחלט ואתם חשופים לתביעה.

 

כיצד נוכל להגן על עצמנו מפני תביעת נזיקין של בעל מקצוע?

ניתן לראות אם כן כי, הזמנת בעל מקצוע כרוכה בלא מעט אחריות מצידנו וכדי למזער את הסיכויים לתביעת נזיקין מצד בעל מקצוע שנפצע בבית שלנו, חשוב לוודא כי יש לו רישיון בתוקף הרלוונטי לעבודה המבוצעת וכן לוודא כי קיים לו ביטוח בתוקף. בנוסף, ניתן יהיה לכסות את עצמכם באמצעות ביטוח צד ג' / חבות מעבידים לביטוח הדירה שלכם.

 

כיצד עורך דין נזיקין יוכל לסייע לי?

בכל מקרה בו אתם מתלבטים, במקרים בהם היתכנות הנזק לבעל המקצוע היא בסבירות גבוהה (עבודות בגובה, אתרי בנייה וכדומה) וכן במקרים בהם כבר הוגשה נגדכם תביעה, מומלץ להסתייע בעו"ד המתמחה בדיני נזיקין, אשר יסייע לכם לבדוק את האפשרויות העומדות בפניכם וימליץ על דרכי הפעולה המיטביות.

 

לסיכום

במידה ובעל מקצוע נפצע בשטח הבית שלכם, הרי שייתכן בהחלט והוא יוכל לתבוע מכם פיצויים בהתאם ולכן, חשוב לוודא כי יש לו רישיון בתוקף לסוג העבודה המבוצעת וכי יש לו ולכם ביטוחים רלוונטיים. ככל ואתם מתלבטים או חלילה כבר הוגשה נגדכם תביעת נזיקין, חשוב לפנות בהקדם לעו"ד נזיקין, שיבדוק את האפשרויות העומדות בפניכם.

נפגע בביתך

אולי יעניין אותך

קונספט של לוח בקרה היי-טק
מה צריך ללמוד כדי לעבוד בהייטק?

תעשיית ההייטק הישראלית נחשבת לאחת המובילות בעולם, והיא מהווה מנוע צמיחה משמעותי לכלכלה המקומית. רבים חולמים להשתלב בתעשייה זו, ליהנות מתנאי העבודה הנדיבים ומההזדמנויות המקצועיות

קראו עוד »
איך לפתוח קרן פנסיה ועל מה חובה לשים דגש
איך לפתוח קרן פנסיה ועל מה חובה לשים דגש

עם העלייה בתוחלת החיים, חיסכון פנסיוני הופך לנדבך חשוב בתכנון הפרישה שלנו. קרן פנסיה היא אחת האפשרויות המרכזיות לחיסכון לגיל הפרישה, והיא מציעה יתרונות רבים כמו מיסוי נמוך, תשואות פוטנציאליות גבוהות והכנסה מובטחת לכל החיים. אם אתם מתלבטים כיצד לפתוח קרן פנסיה ועל מה חשוב לשים דגש, מאמר זה ינחה אתכם בתהליך.   מהי קרן פנסיה? קרן פנסיה היא למעשה מסלול חיסכון פנסיוני שבו אתם מפקידים כספים באופן קבוע לאורך שנות העבודה שלכם. הכספים מנוהלים על ידי חברה מתמחה, שמשקיעה אותם בהשקעות שונות כגון אגרות חוב, מניות, נדל"ן ועוד. מטרת קרן הפנסיה היא לצבור הון עד לגיל הפרישה, ואז להמיר אותו לקצבה חודשית שתשולם לכם לכל החיים.   יתרונות עיקריים אחד היתרונות המרכזיים של קרן פנסיה הוא המיסוי הנמוך יחסית. הכספים שאתם משקיעים בקרן פנסיה זוכים להטבות מס משמעותיות,

קראו עוד »