חיפוש

ביצוע גילוי מרצון בארה"ב – 2 שלבים עיקריים בתהליך שאתם חייבים להכיר

גילוי מרצון הוא דיווח בצורה מלאה או חלקית לכל מי שלא דיווח בעבר. לעיתים, אזרחים רבים בעלי אזרחות אמריקאית או בעלי גרין קארד שלא ידעו שיש להם חובת דיווח. אך האם למעשה כל אזרח שלא דיווח על הכנסותיו או שילם מיסים בעבר יוכל ליישר קו על מול רשויות המיסים בארצות הברית?

 

גילוי מרצון בארצות הברית

רשות המיסים של ארצות הברית יוצאת מתוך נקודת הנחה שרוב האזרחים האמריקאים או אזרחים המחזיקי בגרין קארד, אינם יודעים על חובת הדיווח שלהם לרשות המיסים בארצות הברית. בדרך כלל הם לוקחים בחשבון שהם אינם מדווחים מכיוון שהם לא מודעים לחובתם לדווח. לאחרונה, ישנה הגברת אכיפה על דיווח. כל זאת בכדי לעודד את האזרחים שלא דווחו.

לכן, נפתח מסלול דיווח של כל מי שאינו דיווח בעבר, או אפילו דיווח חלקית, בכדי שיוכל לפתוח דף חדש מול הרשויות. בשנים האחרונות, מתערערת החשיבות שאזרחים אינם יודעים שהם צריכים לדווח בתום לב, מכיוון שאזרחים רבים יצטרכו להוכיח בעת הגילוי מרצון על כך שלא ידעו על כך, כלומר הדבר נעשה בתום לב. דבר זה עלול לסבך את העניינים. לכן מומלץ להסדיר תשלום באופן מידי ולא לחכות. לברור נוסף על מיסים, שקלו לבדוק מול מסאמריקה שישמחו לסייע לכם בנושא.

 

הגישו מסמכים

ישנם דוחות שעליכם להגיש במסגרת תוכנית לגילוי מרצון. התוכנית היא לאזרחים אמריקאים שחיים מחוץ לארצות הברית. אזרח אמריקאי הוא אזרח העומד בכל קריטריונים ה- IRS. אל תצפו לקבלת אישור, מכיוון שה- IRS אינו שולח אישור על קבלת המסמכים. לכן, תוכלו להניח שה- IRS קיבל את המסמכים שלכם, וישנה אפשרות להגיש לו את דוחות המס האמריקאים במסגרת כל ההליך של הגילוי מרצון.

 

טופס 14653 – טופס ״תום לב״

רשויות המס בארצות הברית אינן מעוניינות לפתוח פתח גדול מידי לכל האזרחים המעוניינים לישר קו אל מול מערכת המיסים. לכן, להגשת המסמכים נוסף מסמך נוסף שהוא תצהיר ״תום לב״. זאת אומרת שעל האזרחים להוכיח שמדובר לאי דיווח שהם אינם יודעים שהם צריכים לדווח עליו. במסגרת תצהיר זה, תידרש לפרט על הסיבות שהאזרח אינו דיווח בעבר, והסיבות הללו היו מכיוון שאינו ידע – כלומר בתום לב.

אל תיקחו את התצהיר הזה כמובן מאליו, מכיוון שלתצהיר צריך להיות ניסוח מדויק לנסיבות. פקיד ה- IRS הוא זה שיבדוק את המסמכים שלכם, והוא זה שיחליט האם להעביר אתכם במסגרת התהליך. הוא יחליט האם להעביר אתכם ל״מסלול הירוק״ או שיש לבצע בדיקות נוספות לקבוע האם האזרח ראוי להתקבל לתוכנית.

 

לסיכום

עליכם לשכנע את ה- IRS שלא דיווחתם בעבר, באופן מלא או חלקי הוא כתוצאה מחוסר ידיעה, כלומר ״בתום לב״. רשויות המס בשנים האחרונות החלו להקשות יותר על אזרחים אמריקאים שאינם חיים בארצות הברית ולא דיווחו לרשויות. לכן, ככל שתקדימו לבצע את הגילוי מרצון, כך תמנעו מקנסות והליכים נגדכם.

דגל ארצות הברית
דגל ארצות הברית

אולי יעניין אותך

למה צריך לשפר את ציון ה-BDI
למה צריך לשפר את ציון ה-BDI?

דירוג האשראי (BDI) שלנו הוא למעשה "ציון" המאפשר לבנקים, חברות אשראי וגופים נוספים לבחון את יכולת החזרת ההלוואות והאמינות הפיננסית שלנו. BDI שלילי או חלש

קראו עוד »
זיהוי כפל ביטוחים
ליווי בזיהוי ביטוחים כפולים

ביטוחים כפולים מהווים תופעה נפוצה הגורמת לתשלום מיותר עבור כיסוי ביטוחי זהה. זיהוי ביטוחים כפולים וביטולם עשוי לחסוך לכם סכומים משמעותיים לאורך זמן. המאמר יפרט

קראו עוד »